Yağmur Damlası Kadar Değilsin…

Çetin ceviz sözlerim,tuşlara sert basan hakim olamadığım kıvrak parmaklarım huzurunuza çıkmak üzere..Kıymet bilmeyip hayatınızı zindana çevirenlere gelsin..Biraz bir parçada olsa kendinizi bulmanız umuduyla başlıyorum.

İyi Okumalar..

Merhaba tohumuna beş para saymadığım, ganimeti hiçlikten oluşan, sıfırın yutan değeri kadar etkisi olmayan, içi fesatlıktan kıskançlıktan bir halta yaramayan benim hayatımda gördüğün üç kuruş değerle sonradan görme olan hayatımın sahte parçası…

Yutan değerin bile bir etkisi varken sendeki yüzün astarı bozulmuş,tükürsem ne utanacak edebin nede hak etmeyi bilecek yüzün var.Ağırlaşmış cümlelerimi sen okurken, sen hak ettiğin için yazmıyorum, hak edene hakkını vermekten ziyade senin gibi hiçlerin birilerinden yüz görünce kendini kıymetli sananlara ibretlik olur.

Eminim,çünkü sen hayatımdan çıktığından beri çok şeyi kaybetmiş ve öğrenmiş oldum.Aynı yolu paylaştığım birçok dostum var,biliyorum.

Kıymetli olan canım kendimi senin gibi hiç uğruna harcadım şimdi ise geri kazanıyorum.Kazandıkça güzelleşiyorum, artık seni beğenmiyorum.Kuşların söylediğine göre aynı kalan senden uzaklaşıyorum.Koca dünyada karanlığa bürünmeyen,gökyüzünü selamlayan filizin bile hikayesi varken benim neden bir hikayem olmasın? Yaralasanda,her savaşın tek bir kahramanı olur.Yaralarım,hatalarım beni ben yaparken,seni güzelleştiren güneşe elveda demeyi unutma. Sana ben güneşken sen benim çölüme yağmur damlası kadar olamadın.Yağmur damlası deyip geçme bir olunca göller,denizler,aşklar taşar.Ama kaç kez güzel olmayı bildin ki sevmek için,sonsuzluğa gitmeyi bilen güzel bir kalbe sahip oldun?Yada cesarete adım atacak kadar büyüdün mü?

Yurt yurt gez mutlu olabilmek için,attığın adımlarını sayarken. Ben baharı kucaklarken,daha güçlü dikenli gül olurken sen uzakta ol.Yaralarımı, kırgınlıklarımı toplayıp kendime sarılırken koca yüreğimle kendimi kucaklamayı öğreniyorken, sen mutluluk peşinde koş..Varsın olsun sen mutluluğu ararken,ben mutluluğa koşuyor olayım.Çünkü senin gibi bakmadan aradım,düştüm.Ve şimdi gördüm,ona doğru koşuyorum.Aramızdaki fark bu…

O yüzden bile bile ladese yürüdüm,sen benimle güzeldin.Yürüdüm,devrildim diye bitti mi sandın?Toprakta karanlığa düşmüş filizin bile aydınlığı görücem diye çabası varken koskoca dünyanın minicik parçası sen kendini sandın?

Uzakta, GÜNEŞSİZ, çirkinliğinle kal.. Yeter üzerime gölgelediğin..

Sana selam olsun.. Mutluluk kovalamaya devam et.Belki bulursun…

maviviya
Yazdıklarımdan beni tanıyabilir,dilerseniz anlaşabilirizde..
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sadece Kendin Ol, Sadece Kendine Ait Ol…
Sonraki
İçimizdeki Şifa

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.