Aramızdaki Sapıklara

BOZULUYORUZ:

İnsanları günden güne bozulmakta olan bir ülke de yaşıyoruz. Sokaktaki çocukları , marketteki kasiyeri , otobüsteki gençleri hep göz süzgecinde tutan ve kimi zaman bunun da ötesine geçen bir toplum olmaya başladık günden güne. Bir kadına ! bir çocuğa ! BİR BEBEĞE ! Bile yan gözle bakacak hale biz ne zaman geldik. Anlayamıyorum sevgili okurlar. Rabbimizin en büyük emanetine bırakın sahip çıkmayı , katletmeye başladık artık. Biz nasıl kendi anamızı , eşimizi , kızımızı , kardeşimizi başka insanların gözünden sakınıyorsak. Kendimize de bir sınır koymalıyız.

Elini kaldıramazsın. Giyim tarzına karışamazsın. Sevgilisi olabilir ve bu seni neden ilgilendiriyor !

O kız senin neyin oluyor. O kadından SANA NE.  O çocuğu rahatsız edemezsin artık kendine GEL.

REZİL BİR İNSANSIN:

Evet sana diyorum. Rezil bir insansın. Hatta insan bile demek istemiyorum sana. İnsanlık değil çünkü bu yaptığın. Ne utanma var sende ne de arlanma. Gencecik bir kızın bacakları neden bu kadar önemli senin için. O kız senin için mi giyiniyor öyle. Öz kızından ne istedin peki ? bari kendi oğluna yapma be adam. O senin özünden ya. Senin her kızı  , oğlanı kendi evladın gibi görmen gerekirken , evladını her kız , oğlan gibi görüyorsun. Pisliksin sen. Aklı başında olmayan bir döl israfısın. Düşünürken kafandakini yanlış yerde kullanıyorsun benden söylemesi. Gerçi sen ne anlayacaksın ki. Okuyacak mısın bunları ? hak verecek misin yazdıklarıma ? Tövbe edip gözünden sakınacak mısın sana haram olanı ?

Ben ne olacak söyleyeyim. Görmeyeceksin bile. Evet sen bunları bırak okumayı , görmeyeceksin bile. Çünkü sen işine ne gelirse onu yapmayı ve tertemiz insanları zevkin için kullanmayı biliyorsun sadece.

Kültür senin neyine ! ömründe kitap bile okumamışsındır ki sen. Zaten okumadığın için oluyor ya bunlar. Kadın ya da bayan senin için obje sadece. Kullan at olarak görüyorsun. Bu karaktersizliğinin cezasını da sana çektiremiyoruz ya. O da bizim ayıbımız olsun. Ama şunu bil. Ben yaşadığım sürece sizin için en kötüsü ne ise ben rabbimden onu isteyeceğim. Sen bu dünya da iyiliği hak etmeyen tek varlıksın.

Sen , O , Hepiniz ! 

Hepinizden dünya dolusu nefret ediyorum.

DURACAKLAR MI PEKİ:

Hiç sanmıyorum. Ne bir yaptırım ne de korkutan ceza var. Özgürler sevgili okurlar. Siz şu an da bu satırları okurken kızıyorsunuz biliyorum. Ama gerçek acıtır. Biz durduramıyoruz. Birlik olamıyoruz. Kendi evlatlarımızı göz göre göre kaybediyoruz. Tamam uğraşıyoruz bazen gerçekten de. Peki bu sizce ne kadar fayda ediyor ?

Ben somut bir örneğini göremedim de. Aslında yapmamız gereken önce olaya içerden müdahale etmek. Yani önce kendi ailenden başla bir insanı korumaya.

ÖNCE OĞLUNU TOPARLA.

Oğlunu eğiterek başla işe. O bir kız evladını koruman demek değil mi zaten. Boşuna dememiş Hz. Ali;

“İyi bir Damat kazanılmış bir Erkek evlattır , kötü damat ise kaybedilmiş bir kız çocuğu.” Diye.

Kim bilir. Belki senin oğlun benim bu satırlarda anlattıklarımın ne kadarını yaptı gençlik hayatında anam benim. Kaç kızı zor durumda bıraktı nereden bileceksin. Sen temiz sanıyorsun daha eğitmeden öğretmeden oğlunu. Şansın varsa temizdir evet. Yoksa da artık sensin o sapık ruhlu oğlunun bu hale gelme sorumlusu. Evlendiremeyeceksin belki de. Yuva bile kuramayacak sen onu eğitmediğin için. Kadın nedir , bayan nedir , kız nedir anlatmadığın için. Kalk ayağa , git odasına al karşına anam. Hala geç değil. Buradan bütün kaynana adaylarına sesleniyorum;

Gelininin Namusundan önce Oğlunun Ahlakı düzgün olsun kaynana. 

Onu eğitebildikten sonra gerisi kolay zaten.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Türkülerden hikayeler 1
Sonraki
Aşka inanıyor musun?

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.