Siyaset(Entrikanın mabedi)

Kaynak belirtilmedi

  Siyaset kirli ve pis bir araçtır fakat insan gibi zeki bir canlının hayatını idame ettirebilmesi için çok önemli bir araçtır. Günlük yaşantılarımızda bile siyaseti kullanırız. Belki devlet yönetmiyor olabiliriz ama bu pis oyunu hepimiz oynarız. Bazen fark ederek oynarız bazen fark etmeden. Biz siyaseti hep karşımızdakini alt etmek için kullanırız ve onu oyundan çıkarmak için elimizden gelen tüm aşağılık hamleleri yaparız. Bu bizim doğamızda var. Günlük meselelerde pek sorun olmasa da siyaset büyüdükçe ölümcül bir hal alır. Tek bir hamle ile milyonlarca insanı öldürebilir. Bu kirli oyuna bir çok insan bulaşmak istemez ama hayatını rahat bir şekilde sürdürebilmek için bu oyunu iyi oynamak gerekir. Yoksa başkalarının siyasi hamlelerine ya kurban olursunuz ya da piyon.

  Siyasetçiler toplumuna onlar için var olduğunu ve onlara hizmet etmek için geldiğini söyler. Büyük fırtınalarda ise gemiyi ilk onlar terk eder. Çünkü onlar menfaatlerini toplum için değil şahsı için kovalar. Siyasetçiler güvenilmezdir. Bunun yanı sıra güvenilir siyaset yapmakta mümkündür. Onurlu siyasette vardır ama bu mecrada onursuz oyuncular sizin oynadığınız onurlu siyaseti fark ederse siz daha büyümeden sizi oyundan çıkaracaktır hemde birlik olup. Çünkü birbirini bir kaşık su da boğmak isteyen bu güruh kendilerine bir tehlike olduğunu sezerse şaşırtıcı bir şekilde birbirlerinin yanında olurlar ve tehlike geçtikten sonra bıçağı tekrar birbirlerinin sırtına dayarlar. Bunlar ile savaşmanın tek kuralı onlar gibi gözükmektir. Bu kuralın en tehlikeli tarafı ise istemeden onlar gibi olmaktır.

  Bu mecrada işler o kadar düzenli yürür ki her düzen, düzeni kurana fayda sağlar ve düzeni kurana hizmet etmeyen her oyuncu bir şekilde eriyip gider. Sizlere siyasetten uzak dur bu işler boş işler fikrini aşılayan düzeni bozulmasın isteyen siyateçilerdir. Ne kadar az oyuncu o kadar büyük pay demektir.

  Siyasette konuşma becerisi çok önemlidir. Dil en önemli silah ve zeka en önemli kalkandır. Vicdan ise en büyük engel.

  Çok sevdiğim birinin sözü ile kapatıyorum konuyu,
” Zeki insanlar siyaset ile ilgilenmedikçe aptallar tarafından yönetilmeye mahkumdur.”


 

Remzi Koca
yirmi yaşında genç bir yazar...
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Entelektüel İnsan Nasıl olur?
Sonraki
Hayallerim ve İlk Yazım.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.