REVENGE OF OTHERS DİZİSİ (GÜNEY KORE)

Kaynak belirtilmedi

Güncel olan 2022 gençlik okul kore dizimizi yakından tanımaya ne dersiniz?

Revenge Of Others Konusu

Kısaca özetlendiğinde Güney Kore’nin Busan Şehri’nde yaşayan ikiz kardeşlerden erkek olanı evlatlık edinirler. Park Wonseok adını alan erkek kardeş Seul’e yerleşir. Aralarında bağ kopmadan konuşmaya devam eden kardeşlerden Park Wonseok’un ölmesi ile kız kardeşi Ok Chan Mi’nin intikam almak için Seul’e gitmesi ile olayların başlamasını konu almaktadır.

Revenge Of Other Karakter Tanıtımı

 

 

 

 

 

 

Park Wonseok (Kang Yul)

Dizi de evlatlık edinilen ve Seul’de yaşayan erkek kardeşi canlandırmaktadır. Lise 2. sınıfta başına gelen intikam ile ölmüştür.

 

 

 

 

 

Ok Chan Mi (Shin Ye-eun)

Dizi de ikiz kardeşini öldürenden intikam almak için okuduğu okula ve şehire gelen kişiyi canlandırmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Ji Soo Heon ( Park Solomon)

Dizide lise öğrencisini canlandıran ve annesinden başka kimsesi olmayan biridir. Dövüş sanatlarına ilgi duymaktadır. Beyninde timör olduğunu öğrenen Ji Soo, Ok Chan Mi geldiğinde kendini ona yardım ederken bulur.

 

 

 

 

 

 

Seok Jae Beom (Seo Ji-hoon)

Dizi de 4. nesil zengin bir velihatı canlandırır. Kaza geçirmiş ve hafızasını kaybeden Jae Beom kilit bir karakterdir. 

 

 

 

 

 

 

Gi Oh-Seong (Chae Sang-woo)

Çalışkan ve sessiz kişiliği ile bilinen emniyet müdürü’nün oğludur. Jae Beom’un en yakın arkadaşıdır. 

Revenge Of Others Dizisi İçeriği ve Analizi

Disney için çekilen dizi 12 bölümden oluşmaktadır. Ok Chan Mi’nin erkek kardeşi ile telefonda görüşme yapması ile dizi başlamaktadır. İkiz kardeşler’in anne ve babası vefat edince ayrılmak zorunda kalmışlardır. Erkek kardeşi Park Wonsek’un ailesi kız kardeşi ile görüşmesini hiç istememişlerdir. Bu yüzden hep gizlice konuşup, buluşmuşlardır. Belirttiğim biçimde telefonla görüntülü konuştukları sırada Park Wonseok okulun fen laboratuvarın da pencere de otururken içeri biri girmiştir. Wonseok kardeşine beklemesini söylediği sırada, siyahlar içinde giyinen bir kişi onu camdan atmıştır. Düştüğünde orada vefat eden Wonseok ve Ok Chan Mi’nin hikayesi böylece başlamış olur. Chan Mi telefon kapandığında endişelenip kardeşini arasa dahi ulaşamaz. O sırada kendisi de atıcı olduğu için bir yarışmadadır. Merak etse bile üç gün boyunca ulaşamayınca Seul’e gidip kardeşini sormaya karar verir. Yurtta büyüyen Chan Mi izin alıp okula gittiğinde kardeşini beklemektedir. Lakin kardeşi gelmemiştir. Bu yüzden arkadaşlarına abisini (kardeşini) sorar. Onun öldüğünü söyleyen arkadaşlarından sonra Chan Mi yıkılmış bir biçimde Seul’ü terk eder. Busan’a gidip sıkı çalışan kızımız 1 sene sonunda kaydını Wonseok’un okuluna aldırır. Busan’ı terk edip intikam almaya yemin eden bir kardeştir. Seul’e inince kendisi için motor alan Chan Mi aslında motor’un sahibinin Ji Soo olduğunu bilmez. Ji Soo ise motorunu çalan kişileri bulmak için harekete geçmiştir. Bulduğunda Chan Mi ile karşı karşıya gelirler ve ilk karşılaşmaları böylece gerçekleşmiştir. Ji Soo ile Chan Mi arasında motor kavgası dahi olsa kazanan Chan Mi olmuştur. Chan Mi kalacak bir pansiyonu kendisine zar zor bulmuştur. Sabah olduğunda okula gitmek için hazırdır. Chan Mi motorunun kontrolünü kaybedince yere düşer ve üstü kirlenir. Olayı gören esas oğlanımız hemen yardıma koşar ve üstüne su tutarak temizlemeye yardımcı olur. Islanınca Chan Mi kendi ceketini verir ve böylece okula beraber giderler.

Güney Kore dizisinde olan;

  • Güzel kız, masum veya kendini savunan
  • İki erkek arasında alan ve her zaman esas oğlanı seçtiğimizi bildiğimiz esas kız
  • Esas kız ve esas erkek arasına giren diğer kız

Her zaman ikinci kızımız esas oğlanımız ve esas kızımızı görünce kıskanmıştır ve bu durumda buna neden olmuştur. Herkes aralarında ne olduğunu öğrenmeye çalışırken, Ji Soo okulunda zorba bir tayfa bulunmaktadır. Bu tayfanın başındaki Jin Ho okulundaki bir kıza tacizde bulunmuştur. Bu durumda kendini tutamayan Ji Soo arkadaşı onu kurtarmasını ister. Başta kabul etmek istemeyen oğlanımız annesinin hastalanması ve masraflarını karşılamak için kabul etmek zorunda kalır. Siyah şapka, kapşonlu ve maske takarak Jin Ho’nun olduğu yere gider. Onu sandalyeye bağlayarak tehdit eder ve okula gelmemesini ve taciz ettiği kızdan özür dilemesini ister. Fakat ertesi sabah tekerlekli sandalye ile gelen zorba’yı öyle görünce arkadaşı ve onu tanıyanlar Ji Soo’nun yaptığını düşünürler. Acaba o mu yapmıştır?

Dikkat Küçük Bir Spoi İçerir!

Dizimiz böyle devam ederken Ok Chan Mi aslında Ji Soo’dan şüphelenmektedir. O sıralarda Jae Beom ile arkadaş olmuş onu atıcı olarak çalıştırmaktadır. Gi Osung ile Jae Beom iyi anlaşırken, aralarında oluşan anlaşmazlık ile Beom kendini Chan Mi ve Ji Soo ile yakın bulur. Gi Osung’un Woseok’u zorbalığa karşı kışkırttıklarını duyunca ondan şüphelenirler ve üç’ü araştırmaya başlarlar. İpuçlarını toplayan üç’lü zaman zaman Gi Osung’un yalanlarına mahruz kalsalar da, birbirlerini korurlar. Fakat bilmedikleri şey Beom’un kendi içinde yaşadığı ikinci kötü karakteridir.

Spoi kısmında aslında katili açıklamak isterdim fakat heyecan, aşk ve entrika dolu dizimizde hasta olan Ji Soo’ya ne olduğunu, katilin kim olduğunu ve Ok Chanmi intikamını adlımı? Bunların hepsini sizlere bırakıyorum. İzlediğinizde yorum yapmanızı isterim. Şimdiden iyi seyirler 😊

 

 

Buse Şnyldz
kitaplara okumaya aşık ve yazmayı seven biri :)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ELEKTRONİK ÖDEME SİSTEMİNDE YENİ ÖDEME ARACI E-ÇEK
Sonraki
YEMEK VE AŞK ARASINDAKİ BAĞLANTI

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.