Anılar

   Geçmiş… Geçmiş aslında yüzleşmek istemediğimiz gerçekler mi? Yoksa hatırlamak istemediğimiz acı günler? Belki de gözümüzde canlanan, unutmak istemediğimiz güzel anılarla doludur.

 

 Öylece bir yerde otururken kulağınıza gelen hoş ve tanıdık bir müzik sesi ile bir anda gözünüz dolmaya başlar ve içiniz cız eder. Çok uzaklara dalarsınız. İşte geçmişte kalan güzel anıların hepsi gözünüzde canlanmıştır o an. Bu anılar belki bir koku, şehir, kafe, bir marka, belki de bir yiyecek ile ilgili bile olabilir. Bu durum bizlerin, insanlarımızın ne kadar detaycı olduğunu gösterir. Bu kötü bir şey mi diye düşünmeyin ve “Ben takıntılı bir insan mıyım?” düşüncesine kapılmayın. Geçmişinizin, şimdiki zamanınızın ve geleceğinizin sizin için ne kadar önemli, değerli olduğunu ve sadece o ana odaklandığınızı, anı yaşadığınızı gösterir.

   Hayatınız boyunca güzel anılar biriktirmeyi, kötü bir durum ile karşılaştığınızda ayağa kalkmayı, geçmişinizden ders çıkarmayı unutmayın. 

   Not: Sevgili okur geçmişteki olumsuzluklarını düşünmek yerine olumluları düşünebilir, olumlu anılarla pekiştirebilirsin. Kalbinde çiçekler açması dileğiyle… 

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.