İşi Bırakmayı Düşündürecek Birbirinden Kolay "Bekçilik" Sınavı Soruları

İşi Bırakmayı Düşündürecek Birbirinden Kolay 53 “Bekçilik” Sınavı Sorusu

İşi Bırakmayı Düşündürecek Birbirinden Kolay "Bekçilik" Sınavı Soruları

Bekçilik alımı başladığından beri çıkan haberler, aldıkları maaşlar, görev tanımları ve silah kullanımları ile gündemden bir türlü düşemedi. Açıklanan son bekçilik maaşları ile olaylar zirveye çıktı. Birazdan bahsedeceğim soruları görünce işinizi bırakmak isteyebilirsiniz, şimdiden hazır olun.

Öncelikle bekçi maaşlarını sizlere takdim edeyim. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre bekçilik maaşı:

Lise mezunu bekçi maaşı: 4527TL

Lisans mezunu bekçi maaşı: 4534TL

Bakın 4 sene üniversite okumanın kazandırdığı maaş farkına dikkatlice bakın. Sadece 7 tl fark var lise mezunu bir bekçi ile üniversite mezunu bir bekçi arasında. İnsanların tepki göstermesinin tek sebebi de bu değil. Bekçi maaşının öğretmen maaşını geçmesi ve bekçilik sınavı soruları da büyük rol oynuyor. Gönül ister ki öğretmenlerin maaşı yükselsin bekçiler bu şekilde kalsın. Fakat öğretmen maaşı yerinde sayıyor, bekçiler uçuyor. Olayı öğretmen maaşı üzerinden algılamayın; sadece örnek olarak verdim. Sizce de bir sıkıntı yok mu bu işte?

İşte geldik birbirinden kolay ve size işi bırakmayı düşündürecek “bekçilik” sınavı sorularına. Soruları okurken ilkokul yıllarına dönebilirsiniz, hiç şaşırmayın. 

Soruların tamamını indirmek isteyenler için linkler

Meb 1Meb 2

yazar

Yazar: Yürüyen Johnnie

Serçeciler okumasın.

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum

  1. bekçilik sanıldığı kadar kolay bir meslek değil. İnsanları bu maaş imkanı ile bekçiliğe çekmeye çalışıyorlar. bekçilik sistemi yerine otursun o zaman bu yazdığından ötürü pişman olacaksın Koyun Çobanı (Gerçi sen koyunluktan kurtulamamışsın, bu ufacık aklınla kimi gütcen ?). Polisler bütün sokakları dolaşamadığı için bekçiler önemli. Dersen ki “Sen nereden bilcen la akp’li çomar. ” sana cevabım şu olurdu. Benim babam polis ve bu bekçilik sisteminin işlerine yaradığını söylüyor. He bir de bize diyorsun ya kendi kolluk güçlerini kuracaklar diye. Bre hadsiz sen önce dön İstanbula bak. Sence Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının mı yoksa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının mı kolluk gücü kurması daha uygun düşer. bu dediğimi de git araştır. (Yazım Hataları Bilerek Yapılmıştır. Bence Böyle Daha Güzel.).

  2. ne emeği ne salçası? vasıfsız bir iş gücüne ödenen bedel 4500 küsür lira. kendi kolluk güçlerini oluşturuyorlar resmen. işçisine 200 lirayı zar zor veren hükümet, 3 sene önce yeniden peyda ettiği bekçilere bol keseden neden dağıtıyor? tek işi bir gariplik görmesi halinde polise haber vermek olan birisi için gerçekten de emeğin karşılığı bu para değil mi? yalamalık yapacağız derken batırıyorsunuz.