Alman Kurdu K9 Çoban Köpeği Yavru Köpek Eğitimi!

K9 Cinsi Köpekler, dünyadaki en zeki ve en kolay eğitilebilen köpekler arasındadır. Özellikle öğrenmeye ve verilen görevleri yerine getirme konusunda hevesli olmaları da eğitilebilir olmalarını kolaylaştırır. Profesyonel bir eğitim aldıklarında iyi bir koku duyma yeteneğine sahip oldukları için polislikte zararlı maddeleri bulma ve arama konusunda değerlendirilir. Alman Çoban Köpeği dominant bir ırktır. Bunun yanında liderlik duygusu baskın olduğu için otoriteyi kendi sağlayacak ve her istediğini kolayca yaptırmak isteyecektir. Yönetim işini köpeğinize vermeniz, itaat sorununu ve davranış bozukluklarını da beraberinde getirecektir. Yavru Alman Kurdu Eğitimi köpeğiniz 3 aylıkken başlanabilir. Erken eğitim daha düzenli ve daha rahat bir birliktelik demektir.

             Yavru Alman Kurdu Tuvalet Eğitimi

Yavru Alman Kurdu Tuvalet Eğitimi köpeğiniz daha yavruyken aldırmanız gereken önemli eğitimlerden biridir. Erkenden alınan profesyonel bir eğitim köpeğinize tuvalet alışkanlığı kazandırılması ve öğrendiklerini de kolayca uygulayabilmesi açısından çok hassas, bir o kadarda önemli bir konudur. Evde ve dışarıda tuvalet eğitimi olarak ikiye ayrılır; Evde yaşayan k9 cinsi köpekler için öncelik belirli ayrı bir alan ayırmaktır. Köpeğin alanda bulunan pedine gelerek tuvaletini yapması öğretilir.K9 Dışarıda Tuvalet Eğitiminde ise köpeğiniz sadece dışarı çıktığında ihtiyacını giderir ve bunun dışında evde bulunduğu süre içerisinde tuvaletini tutma alışkanlığı da kazandırılmış olur. Bu eğitimler zaman, sabır ve süreklilik istemektedir. Yavru Alman Kurdu Tuvalet Eğitimi 1 ay sürmektedir.

             Yavru Alman Kurdu İtaat Eğitimi

Alman kurdu ve diğer tüm köpekler için öncelikle ön görülen ve en önemli eğitimlerden bir diğeri ise Alman Çoban Köpeği Temel İtaat Eğitimidir. K9 itaat eğitiminde, takip komutu ile köpeğiniz sol tarafınızda, sizi çekiştirmeden ve sizin önünüze geçmeden sizi takip edecektir. Bir diğer öğretilen şey ise belirli komutlardır. Bu komutlar gel, otur, otur bekle, yat, yat bekle, hayır, aferin gibi komutlardır. Öğretilen komutlar uygulandığında siz ve köpeğiniz arasındaki bağı kuvvetlendirecek ve aranızdaki iletişimi güçlendirecektir. Bir diğer verilen eğitim ise Alman Kurdu İtaat Eğitimidir. İtaat eğitimindeki temel amaç liderin kim olduğunu öğretmek ve itaat ettirmektir. Bu eğitimin temel itaat eğitiminden farkı tasmasız bir şekilde öğretilen komutları yerine getirmesidir.

 Yavru Alman Kurdu Sosyalleşme Eğitimi

Alman çoban köpekleri çok zeki ve akıllı olmakla birlikte bir o kadar da tehlikeli ve saldırgan cinstir. Köpeğinizin hangi tarafa yöneleceği tamamen sizin elinizdedir. Yavruluk döneminden itibaren aldıracağınız her eğitim köpeğinizin karakterinin oluşumunda fayda sağlayacaktır. Doğru tarafa yönelmek, en doğru eğitimi vererek gerçekleşir. Alman kurdu cinsi sahiplerine aşırı sadık ve itaatkâr bir köpek olarak bilinir. Kendini ve sevdiklerini her zaman korur yabancılara ve şüpheli durumlara karşı her zaman tetiktedir. Bu köpeklerde davranış bozukluğunu ve saldırganlığını kontrol altına almak için K9 Sosyalleşme Eğitimi aldırılmalıdır.

https://muratgungork9.com/alman-coban-kopegi-alman-kurdu-k9-egitimi-kopek-irki-ozellikleri-bakimi-ve-karakteri/

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.