Tesla'dan Dört Ayaklı Dostlarımız için Yenilik: Köpek Modu

Tesla’dan Dört Ayaklı Dostlarımız için Yenilik: Köpek Modu

Tesla’dan Dört Ayaklı Dostlarımız için Yenilik: Köpek Modu

Elon Musk’ın sahibi olduğu ve son yıllarda yapmış olduğu teknolojik atılımlar ile otomotiv sektöründe hızla yer edinen Tesla, yeni ”Köpek Modu” özelliği ile sektörde bir ilke imza atıyor. Böyle bir yeniliği ekleme fikrini ise Tesla kullanıcılarından alan firma, kullanıcı görüşlerine ne kadar önem verdiğinin de güzel bir örneği.

Tesla’nın Köpek Modu Özelliği Nedir?

Tesla, 2016 yılında da, çocukların ve evcil hayvanların güvenliği için; kabin içersindeki ısıyı dengelemek adına bir takım güncellemeler gerçekleştirmişti. Bu güncelleştirmeler sayesinde; ebeveynlerin araç içersinde bıraktıkları çocukları ve evcil hayvanları, onlar dönene dek; kabin içersinde güvenli bir şekilde bekleyebiliyorlar.

Tesla ayrıca bu güncelleştirmeler ile hırsızlık olaylarının da önüne geçmeyi planladıklarını belirtti.

Tesla'dan Dört Ayaklı Dostlarımız için Yenilik: Köpek Modu

Tesla’nın Köpek Modu Açıklaması

Tesla tarafından yapılan açıklamadan öne çıkan ifadeler ise şu şekilde;

”Köpeğiniz araç içersinde sizi beklerken rahat etmesini sağlayabilir ve aracınızın yanından geçenlerin de tedirgin olmamasını sağlayabilirsiniz.(Motor sesi olmayacağı için) Köpek Modu’nu aktif ettikten sonra, siz aracınıza geri dönene kadar aktif konumda kalacak. Eğer, aracınızın bataryası %20’ye kadar düşerse; mobil uygulama üzerinden bir bildirim alacaksınız.”


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

yazar

Yazar: Nihal Zengin

İstanbul Üniversitesi TDE mezunu. Hâlihazırda yüksek lisans tezini tamamlamaya çalışıyor. Çok okur, çok yazar, az konuşur. Hoşgörünün dünyayı daha iyi bir yer yapabileceğine inanıyor.

Blog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.