GALATASARAY’DA MAÇOLUK ÖLÜMCÜL BİR YARA ALDI

20 Haziran’da “Galatasaray’da Maçoluk ve Eril Kibir Can Çekişiyor” başlıklı bir eleştiri yazmıştım. Bugün (24.6.2021) öğrendim ki Galatasaraylılar Derneği (GSD) “en vélo” konusunda geri adım atmak zorunda kalmış. İsmini bile telaffuz etmekten çekinerek “tartışmaları tetikleyen   yayının Youtube” dan kaldırılmasına karar vermiş. Tabi bu umut verici bir gelişme: Böylece GS geleneği diye dayatılan  abukluk ve maço kafa ölümcül bir yara almış oldu. Bu gelişmenin Galatasaray tarihinde önemli bir kırılma ve nirengi noktası olduğu kanısındayım. Bu GS topluluğunda radikal bir değişim veya devrimi tetikleyebilir.

Haziran başından beri bu  kadar tantanaya neden olduktan sonra dernek başta kızlarımız  olmak üzere Galatasaraylılardan özür dilemek zorundandır. Kimse bunu hak etmedi.

Pek neden bu kadar beklendi? Neden bu kadar direnildi? Ben maalesef GSD’nin bu konuda kerhen geri adım atmasını gittikçe  artan tepkileri azaltmak için uygulamaya konan politik bir taktik olduğu kanısındayım. Belki   bir yerden bir emir geldi. Bilmiyorum. Bu yayını, ortalık yatıştıktan bir süre sonra tekrar Youtube’da yayımlamayacakları ne malum? Bu bağlamda GSD’nin takipçisi olacağım.

Derneğin geri adım atması gelenekçiler ve lapacılar için tam bir bozgun oldu. Diş gıcırtılarını duyuyor gibiyim. Bakın birader bir daha aklı başında hiç kimse meydana çıkıp da bu pedofil şarkıyı ballandıra ballandıra “l’hyme de Galatasaray” ya da “l’hyme national de Galatasaray” diye kamusal alanda tanıtmaya kalkışmasın. Özellikle diplomatik kişilere!  Bu konu iyice anlaşıldı mı beyler? Ama kendi aranızda istediğiniz gibi eğlenin o beni ilgilendirmez.

PS: 2015 yılında Fortuna Duesseldorf’ta forma giyen bir Türk oyuncu hakem Bibiana Steinhaus için söylediği “Kadınların futbolda yeri yoktur” sözünden dolayı 5 maç ceza almıştı.

 

Erdağ Duru
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Anne olamamak.
Sonraki
Tatlı Bir Rüya

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.