Golden Retriever Yavru Köpek Eğitimi!

Golden Retriever Köpekleri sosyal yaşamdaki her varlığa tümüyle uyum sağlayabilecek yapıları ile popüler ırklar arasındaki yerini sağlamlaştırmıştır. Elbette Goldenların bu denli tercih edilmesinin tek nedeni sevecenlikleri değildir. Çok iyi yüzücü olduklarının yanı sıra çok iyi birer avcılardır.  Zekâsı ve çevikliğiyle herkesi etkileyen Golden Retvriever Cinsi Köpekler ilk defa hayvan besleyecekleri için en doğru karar olacaktır. Çünkü kolay eğitilebilen, arkadaş canlısı, sakin ve akıllı köpeklerdir. Akıllı oldukları kadarda oyuncudurlar,  ilgiyi ve oyunu çok severler Golden Retriever” Dadı Köpek” olarak da bilinmektedir. Bu özellikleri doğru kullanabilmek erken ve iyi bir eğitimden geçer. Yavru golden eğitimi köpeğinize en erken sürede verilmesi gerekir.

Yavru Golden Retriever Tuvalet Eğitimi

Golden Tuvalet Eğitimi, öğrenmeye istekli bir köpek cinsi olduğu için aslında çok kolaydır. Henüz yavruyken aldırılacak profesyonel bir eğitim köpeğiniz ve sizin için doğru bir karar olacaktır. Erken eğitim en verimli olan eğitimdir. Tüm köpeklerde olduğu gibi Golden Eğitimi 3 aylıkken başlar.

Özellikle tuvalet konusunda sıkıntı yaşamamak için mutlaka Yavru Golden Tuvalet Eğitimini aldırmanız gerekir. Tuvalet eğitiminde yavrunuz tuvalet ihtiyacını nerede ne zaman yapacağını öğrenir. Tuvalet eğitimi 2 bölüme ayrılmaktadır. Evde Yavru golden tuvalet eğitiminde  öğretilen köpeğinizin tuvaletini belli bir alana koyulan pede yapmasıdır. Dışarıda Golden Tuvalet Eğitiminde ise dostunuza ev ortamında tuvaletini tutması ve tuvalet ihtiyacını dışarı çıkınca karşılanması gerektiği öğretilir.

Yavru Golden Retriever İtaat Eğitimi

Zekâsıyla ve her şeye karsı aşırı hevesli olmasıyla yeni şeyler öğrenmeyi seven bu köpeklere verilmesi gereken eğitim Golden Temel İtaat Eğitimidir. Temel itaat eğitimi köpeğiniz ile iyi iletişim kurmanızda ve sağlıklı zaman geçirmeniz için alınması gereken önemli eğitimlerden biridir. Dostunuza öğretilen sizin hayatınızı kolaylaştıran bazı komutlar vardır. Örneğin takip komutunu öğrenmiş bir golden sahibinin sol tarafından onu çekiştirmeden yürür ve onun önüne asla geçmez. Bir diğer eğitim ise Golden İleri İtaat Eğitimidir. Bu eğitim köpeğinizin sol tarafınızda tasma olmadan göz teması kurarak yürümenize yardımcı olur. Eğitime yatkın olan Golden cinsi İleri İtaat Eğitimi alabilmesi için ilk olarak Temel İtaat Eğitimi almış olması gerekmektedir. Çünkü bu eğitim temel itaatin bir sonraki sürecidir.

Yavru Golden Sosyalleşme Eğitimi

Enerjik yapısı ile her ortamda dikkatleri üzerine çeken Golden Retriever cinsi dönem dönem bazı sorunlar yaşayabilmektedir. Köpekler için sosyalleşmek sadece kendisini sevdirmek ve insanlara karşı olumlu davranması değildir. Korku kontrolü, stres problemi, gereksiz havlama, psikolojik sorunlar, dış çevre ve dış sese karşı negatif tepkiler ’den oluşmaktadır. Bu gibi sorunların ortadan kalkması içinde aldırılması gereken eğitim Golden Sosyalleşme Eğitimidir.

https://muratgungork9.com/golden-retriever-kopek-egitimi-ve-ozellikleri/

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.