Hamam Böceğinden Nasıl Kurtulursunuz? Sıcakla Birlikte Coşan Lanetler

hamam böceği

Havaların ısınmasıyla birlikte gece hayatına düşkün hamam böcekleri yuvalarından fırlayıp evlerde cirit atmaya başladı. Eceli ile ölmek bilmeyen bu çılgın koşucuları yok etmenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Gelelim hamam böceğinden nasıl kurtulursunuz sorusunun cevabına. Bu keyif düşkünü hamam böceklerinin inlerine inme taktiklerini sizinle paylaşıyorum.

Düşmana Korku Salma: Hamam Böceği 101

Hamam böceğini evinizde gördüğünüzde ilk yapmanız gereken sakin olmak. Deli gibi sağa sola zıplayıp bağırarak bu speedy gonzalesleri yok edemeyiz. Eğer paniklerseniz bulduğu ilk deliğe kaçar ve uyuyamazsınız.

İlk karşılaştığınızda hamam böceği şöyle bi rakibini tartacak ve o vıcık sinir bozucu antenleri oynatacak. Eğer siz de sakin kalırsanız “lan ne yapıyor bu, ne yapıcam ben” moduna giriyor sinsi haşerat. Tam o esnada nefesimizi kontrol edip etrafımızda hafif sert bi nesne arıyoruz. Bilimum terlik, kot pantolon veya kitap-dergi-defter buluyoruz. Kesinlikle yumuşak bir nesneyle deneyeyim demeyin, o kabuğunu hissedince 20 yıl unutamazsınız o hissi. Genelde tek atış hakkınız var. “One shot, one kill” yapmanız gerek. Yoksa gider bi deliğe girer ve uykular haram olur.

Elimize aldığımız nesneyle hamam böceğine yavaşça yaklaşıyoruz. Bakın burası çokomelli iyi okuyun. Hamam böcekleri tesla arabaları gibidir. Geleneksel motor değil elektrik motoru kullanırlar resmen. 0-100km 2.1 saniye civarıdır. Bunu hesap edip kaçış güzergahlarını önden hesap etmelisiniz.

hamam böceği

Son hamleye geldik. Terlikle vuruyorsak güçlü şekilde kolumuzu fazla açmadan vurmamız yeterli. Eğer kot pantolon gibi salınımı yüksek bi nesne ile vuruyorsak seri şekilde kolumuzu hafif açıp kobra gibi kotun en sert kısmıyla vurmanız gerekir. DİKKAT: kesinlikle ilk vuruşta ölmeyecektir. üstüne çaaat diye fatality atmanız gerek. Hamam böceğini yerden kaldırıp tuvalete atın sakın gidip çöpe atmayın. Cenazeyi kaldırmaya çocukları gelebilirler. Zira öldükten sonra yumurtaları etrafa saçılıp küllerinden zümrüdü anka kuşu gibi sizi perişan ederler. Olay mahalini iyice temizleyin.

Ölümcül vuruşun sesini diğerleri duyup galeyana gelebilir ve protesto amaçlı üstünüze yürüyebilirler. Bu yüzden ilk darbeden sonra zafere giden yolda son aşamaya geçiyoruz ve inlerine giriyoruz.

İnlerine Giriyoruz – Hamam Böcekleri: Kurtuluş

Kılıçları kuşanın hamam böceklerinin inlerine giriyoruz. Bu son darbe. Evde kimin hakim olduğunu bu sefa düşkünü clubberlara göstermenin zamanı geldi.

  • Klasik bildiğimiz şekilde, ilk aklımıza gelen bi hamam böceği ilacı alıyoruz ve evin köşelerine yerleştiriyoruz. Özellikle tuvalet, banyo, mutfak ve buradaki lavaboların dolapların altları hem nemli hem karanlık hem de sıcak olduğu için en çok burada takılır bu artizler. Bu yemlemeleri yaparken çocuk varsa onun ulaşamayacağı noktalara koymanız gerekiyor aman dikkat edin.
  • Yok ben uğraşıcam ellerimle zehirlicem bu hamam böceklerini derseniz 1 ölçek toz borik asit, 2 ölçek un, 1 ölçek pudra şekeri/toz şeker/kakao karıştırıp ilacı yapabilirsiniz. Bunu hazırlayıp aluminyum folyo ya da havlu kağıt üzerine koyup belirttiğim yerlere koyabilirsiniz.
  • Ben öldürmek istemiyorum yeaa ondaki de can diyen çılgınlar varsa sabunlu su(duş jeli de olabilir) yapıp sprey şeklinde lanetin üstüne püskürtebilir. Hızlıca kafasına doğru 3 fıs patlat sonra afallayacak. Hemen al dışarı at veya al tuvalete at o yolunu bulur. Eğer öldü diye bırakırsan o su kuruduğunda solunum yolu açılacak ve protestosuna devam edecek.
  • Diğer klasik yolları zaten biliyorsunuz. Sprey şeklinde ilaçlar ve profesyonel çok güçlü ilaçlar da mevcut. Evdeki partinin büyüklüğüne göre bunlara da başvurabilirsiniz.

Sarhoş Hamam Böceği

Hamam Böceği İstilası Önleme: Hangoverları Evden Gönderme

Evdeki çatlakları silikon veya sıvayla kapat ki bu cambazlar aralarından geçmesin.

Parkelerde, dolaplardaki açıklıkları kapat.

Evin kapısının altında veya kenarlarında kaçak olup olmadığını kontrol et. Hava geçiyorsa hamam böceği de geçer.

Mutfak ve banyodaki boruların etrafında boşluk olmasın. Oralardan gelip bir de orada takılıyorlar. Bir de mutlaka evdeki boruların toplandığı tesisat dolabı gibi bir şey varsa orayıda kontrol altına alın ve düzenli ilaç koyun.

Güve ilaçları da işe yarar. Gardıroplara vs. onu koyabilirsin.

Banyo, mutfak ve balkondaki su giderlerini kapalı tutmaya çalış. Unutma!!! nemli, karanlık, sıcak yerlerin müptelası bunlar.

Artık bir hamam böceği savaşçısısın. Eline kuvvet. Bir de beğenirsen çok sevinirim. Seviliyorsunuz 🙂

The Necmi
Necmiii Bilicii
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
“Baba” Deyip Geçme! Babalar Günü Geldi Yine!

“Baba” Deyip Geçme! Babalar Günü Geldi Yine!

Sonraki
Mükemmel Olmak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.