Affetmek

Affetmek bir yandan güzel bir duygu olsa da içimizde hissedeceğimiz pişmanlıkları hayatımıza taşımıyor değil.. 

Bir insanı ne yaparsa yapsın, ne zarar vermiş olursa olsun en az bir kez affetmeyi aklımızdan geçirmişizdir. Ama affedince de yaşayacağımız pişmanlıkları da hissederiz. Bu yüzden affetme fikrimizi bir kez daha gözden geçiririz. 

Eğer ki siz, size kötülük yapmış ve bunu bir kez yapmamış, sizi üzmüş birini affederseniz, size gerçek söylüyorum, çok büyük bir pişmanlık yaşarsınız. Yaşadım ve biliyorum. İnsanlar değişmez! Bir şeyi yapmışsa tekrar yapar. Küçük hatalardan, kırıcı tartışmalardan bahsetmiyorum, büyük sözlü kavgalardan bahsediyorum. Zaten gerçekten yumruk yumruğa kavga ettiyseniz onu affetmeyi aklınızdan bile geçirmezsiniz. Sözlü kavgalarda insan bir şeyi sinirle ve yanlışlıkla söylemez. Kavga esnasında insanın içindeki gerçekler, gerçek düşünceler dışa vurulur, söylenir. Kavga esnasında söylediklerimi düşünün, eğer gerçekten kötü şeylerse ve bunlar onların gerçek düşüncesiyse gerçekten onu affetmeyin. 

Bir de kavganın nereden çıktığı konusu var… Eğer ki kavga ispikleme, sır söyleme, bir konuşmayı başkasına iletmek, satıcılık (biriyle arkadaşken onunla birlikte vakit geçirmeyi bir anda kesip başka birilerinin yanında olmak) gibi olaylarsa onları affetmeyi aklınızdan geçireceksiniz, ben de geçirmiştim ama vazgeçtim, çünkü onların değişmeyeceğini biliyorum. Sizin de bilmenizi isterim, bunları yapan kişiler de-ğiş-mez! 

Kavgadan sonra onu sevmemeye veya ben onunla nasıl arkadaş olmuşum demeye başlayacaksınız -ki bu çok normal- o düşünceden vazgeçin gibi bir şey söylemeyeceğim çünkü biri size yukarıda bahsettiğim şeyleri yapıyorsa zaten onu sevmeyin :’) 

Kavga sebebiniz çok küçük bir şeyse ve o size küçük bir şey gibi gelmiyorsa, kavga sonrası küsüntü yaşayacaksınız ve o sırada onu hala seviyorsanız ve onu kaybetmek istemiyorsanız, kavga ettiğiniz olayı tekrar düşünün derim. Çünkü zaten birbirinizi hala çok seviyorsanız ve çok yakınsanız, zaten sizin aranıza hiçbir şey giremez, ne yaşanırsa yaşansın, hayat sizi hep bir arada tutar. Bundan emin olun!

İlk yazım buydu, bugünlük benden bu kadar…

Buraya kadar beni dinlediğiniz için size teşekkür ederim, kendinize iyi bakın 🙂

Simge Acar
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Selam tiyatro 🎭
Sonraki
17 yaş

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.