Adamlar Yapmış Abi: Yeni iPhone XS ve XS Max

Adamlar Yapmış Abi: Yeni iPhone XS ve XS Max

Yeni iPhone XS ve XS Max İncelemesi & Detaylar

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Apple piyasaya sürdüğü yeni ürünlerini düzenlediği bir lansman ile tanıttı. Biz de büyük sükse yaratan bu lansmanın en dikkat çeken ürünlerinden Yeni Iphone XS ve XS Max’ten biraz bahsedelim dedik. Tabii ki Apple’ın  “cerrahi sınıf paslanmaz çelikler!” gibi etkileyici cümleleriyle değil de, şöyle bir alıcı gözüyle…

Adamlar Yapmış Abi: Yeni iPhone XS ve XS Max

iPhone XS ve XS Max Öne Çıkan Özellikleri / Farklılıkları Nelerdir?

Iphone XS Max bugüne kadarki en geniş telefon ekranı. XS modelinde ise ekran Iphone X ile aynı boyutta 5.8 inç. Bizim anladığımız kadarıyla Apple fiyat konusunda da ekran boyutu ile doğru orantılı bir iniş çıkış politikası belirliyor olacak ki söz konusu ürünlerin fiyatları 9-11 bin TL arasında değişiyor. Durun durun, daha başından fiyatı duyunca bizim gibi hevesiniz kaçmasın; cihaz gerçekten inanılmaz bir tasarıma ve donanıma sahip. iPhone XS, A12 Bionic işlemciye sahip. A12 Bionic işlemci 7nm mimarisine dayanıyor. Her ne kadar Apple yeni işlemcisinden bahsederken sektörde “ilk” dese de, Huawei’nin IFA 2018’de tanıttığı 7nm’lik Kirin 980 işlemcisini unuttuğunu düşünüyoruz. Apple minik bir yalan söylemiş oluyor bu noktada ? . Yine de bu sektörün devi ve en iyisi oldukları gerçeğini değiştirmiyor.

Adamlar Yapmış Abi: Yeni iPhone XS ve XS Max

iPhone XS ve XS Max Donanım ve Ekran Konusunda İddialı

Apple her mecrada “ekranımız farkımız!” gibi sloganlarla dikkat çekse de ekranıyla bir ilke imza atmak yetmemiş olacak ki (XS Max) donanım olarak da büyük yenilikler getirmişler.

Kablosuz şarj olma özelliği bunun başında geliyor. Artık vay efendim nerede bunun kablosu , prize yetişmiyor ne yapacağız derdiniz son buldu.Tabiki 300 TL civarında minicik (!) bir ücreti var. Apple inanılmaz bir değişimle adaptör ve kablo olayını safdışı bıraktı. Bugüne kadarki en hızlı şarj olan cihaz ve kablosuz olma özelliğiyle kullanım açısından son derece pratik.

Tabiki olmazsa olmazımız muhteşem Iphone kamerasından da bahsetmezsek olmazdı. Alan derinliği getiren yeni özelliği, fluluk efektleri derken Apple resmen profesyonel fotoğraf makinalarını perişan edecek bir kamera üretmiş. Tabi bunların yanında gelişmiş Face ID ler , güçlendirilmiş çipler, çift sim kart özelliği gibi değişikliler sönük bile kalmış.

iPhone XS ve XS Max Ucuz mu, Pahalı mı? Almaya Değer mi?

Her bütçeye uygun mudur, bu özelliklerin karşılığı ücret bu mudur, bilemeyiz ona siz karar verin. Bildiğimiz tek şey adamlar yapmış abi!

iPhone XS hakkında daha detaylı bilgi isteyenler de tam buraya tıklayabilirler 😉


 

okur

Yazar: Ata Savut

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 Yorum

  1. Harika bir telefon. Bende de 8 var fakat XS Almayı düşünüyorum. Fakat fiyatlar biraz kabarık. Yazı başarılı ama diğer akıllı telefonlar hakkında da içerik gelmeli karşılaştırmalı içerikler bekliyoruz.

  2. Türkiyenin ekonomik şartlarında bu ürünü satın almak zor olmalı 🙂 eskiden bir araba parası derdik gerçekten öyle ama bir okadar da iyi bir ürün ancak bazı geliştirmeler için dışardan destek almış 🙂 ama her zamanki gibi tasarım harika.