Avrupa Yakası'nda Günbatımı Eşliğinde: Monkey Bar

Avrupa Yakası’nda Günbatımı Eşliğinde: Monkey Bar

GELİN GÜNÜ KEYİFLİ BATIRALIM: MONKEY BAR, İSTANBUL

Taksim’in kalabalığından ve sıkışmışlığından uzak, hala Türk kalabildiğimi hissettiğim ve burası bizim İstanbul’umuz diyebileceğim elde kalan semtlerimizden biri de Şişhane, neyseki çok şükür! İşte şimdi de sizi Şişhane’de çok keyif aldığım, içimi huzur ve mutlulukla dolduran bir mekana götüreceğim.

Avrupa Yakası'nda Günbatımı Eşliğinde: Monkey Bar

Ve Karşınızda Haliç’i Tüm Görkemiyle İzleyebileceğiniz Bir Teras Bar: Monkey Bar

İKSV binasını bilirsiniz, bilmiyorsanız da öğrenmelisiniz…Oldukça görkemli, güzel, tarihi bir bina. 1920’lerde inşa edilen bu bina, Art Nouveau mimarisinin güzel örneklerinden…7 katlı ve “Deniz Apartmanı (Palas)” diye isimlendiriliyor. İşte Monkey Bar tüm güzelliği ve görkemiyle bu binanın terasında hizmet veriyor.

İş çıkışı bir şeyler içip sohbet etmek için ideal mekan olarak benim listemde üst sıralarda yerini aldı. Özellikle hava kararmadan birkaç saat önce gelip keyifli sohbet ederek günbatımını seyretmek insana inanılmaz keyif veriyor.

Monkey Bar’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Şunu yiyin, bunu için gibi bir tavsiyem olmayacak Monkey’de, çünkü ben bu seferlik çok sıradan seçimler yaptım; o yüzden farklı bir önerim olamıyor. Siz keyfinize göre takılın lütfen!

Avrupa Yakası'nda Günbatımı Eşliğinde: Monkey Bar

Beni bilen bilir ben kırmızı şarapçıyımdır; her durum ve ortamda beni mutlu etmeye yeter. Evet evet et balık vs. hiç farketmez 🙂 Ancak Monkey’de arkadaşlarımın tercihleriyle uyumlu olarak günbatımına karşı beyaz şarabımı yudumladım bu sefer. Arkadaş için çiğ tavuk yiyemem sanırım ama kırmızı şarap sevdamdan vazgeçip beyaz şarapla idare edebilirim bir süre, sorun yok.

Mekanda yemek için çok fazla seçenek yok; çok açım diyorsanız buraya gelmeden önce karnınızı doyurmayı ihmal etmeyin. Ya da küçük hamburgerlere ve birkaç atıştırmalığa talim etmek durumunda kalabilirsiniz.

Hangi Saatlerde Gitmeli?

Bu mekan için benim tercihim gün batmadan önceki saatler olacak; happy hour tarzındaki etkinlikler için de biçilmiş kaftan, söylemeden geçmek olmaz. Gecenin ilerleyen saatlerinde DJ müziğin sesini arttırıyor ve mekan kalabalıklaşıyor. Adım atacak yer kalmıyor tabiri yanlış olmaz sanırım gecenin geç saatlerinde ortamı tanımlamak için. O saatlerde sanki biraz daha “Klein” kafasına dönüyor, ya da benim gittiğim gün öyle idi J İşte bu yüzden ben gecenin o saatlerinden değil de, daha sakin ve mekanın keyfini alabildiğim saatlerden daha çok etkilendim. Bakalım siz hangi halini seveceksiniz?


Monkey Bar, İstanbul’a Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Lafı uzatmadan sizi Monkey’e davet ediyorum…

Adres: Nejat Eczacıbaşı Binası Şişhane BEYOĞLU/İstanbul

Tel: (0212) 238 50 50

Lokasyon: Yazının sonundaki haritadan ulaşabilirsiniz.

Çalışma Saatler: 

  • Pazartesi: 18:00–02:00
  • Salı: 18:00–02:00
  • Çarşamba: 18:00–02:00
  • Perşembe: 18:00–02:00
  • Cuma: 18:00–02:00
  • Cumartesi: 18:00–02:00
  • Pazar: 18:00–02:00

İnternet Sitesi: https://monkeyistanbul.business.site/


Yeni bir mekanda görüşmek üzere!

Daha nice keyiflendiren mekanlara…

Twitter: @kahramansevcan

Instagram: @kahramansevcan


 

okur

Yazar: Sevcan Kahraman

Resmi olarak pazarlamacı ancak ruhu doğuştan satışçı, iş bitirici, meraklı, araştırmacı, enerji küpü, sosyal magnet ve tabi ki mekan avcısı.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum