UYARLAMA

İçimden bazen susmak ve hiç konuşmamak geliyor ama yinede duramıyorum.Konuşuyorum.Bu günde böyle yapacağım.İçimden geldiği gibi konuşacağım.

Bu insanları ve toplumu anlamak o kadar zor ki, yine çaresiz kalıyorum.Hangi tv kanalını açsam,eşini ve çocuklarını terk eden, kızı yaşındaki ile aşk yaşayan adam profilleriyle karşılaşıyorum.Senaryoları ise büyük beğeni topluyor.

Bence berbat..

Bu tür dizileri bir daha izlemeyeceğiz diyenler vardır elbet.Ama bir okadar da beğeni topluyor bu film ve diziler? Sırf vakit geçirmek ve insanın ahlakını bozmak için yazılmış basit senaryolara ne zaman son verecekler acaba? İnancımız alay konusu olmuş, en önemlisi ise saygı yok olmuş. Eski yeşilçamın kıymetli sanatçılarının  böyle yapımlarda yer almaması gayet normal bence.Bizler eski türk filmlerinden çok şey öğretirdik.. Şimdi ki filmler ve diziler ise; nasıl aileden ayrı yaşanır, eş nasıl  aldatılır, aile düzenimiz nasıl bozulur, son yıllarda dahada artan kadına şiddet nasıl yapılır, küçük yaşta eline  silah tutuşturulan çocuklar, cinayetler nasıl işlenir ..Dahası, mafya ve hırsızlık filmleri.Ne yazık ki bu film ve diziler artarak varlığını sürdürüyor..Çünkü bu film ve diziler,ya amerikan yada güney kore uyarlaması. Tabiki geldiğimiz bu nokta ürkütücü..

Bu sebeple, bizlere çok büyük görevler düşüyor.Toplumsal değerlerimizi yok sayan filmlerin ve dizilerin yayından kaldırılması gerekiyor.Bizim örf ve ananelerimize uygun filmlerin çekilerek yayınlanması gerekiyor.

Hele gencecik kızlarımızın utanmadan para uğruna babası yaşında adamlara aşkım demeye ne kadar heveslilermiş..

yasar-aynur
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DOKUNDUĞUM HER ŞEY ALTINA DÖNÜŞSEYDİ

DOKUNDUĞUM HER ŞEY ALTINA DÖNÜŞSEYDİ

Sonraki
6. HİS VAR MI?

6. HİS VAR MI?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.