Kadınlar Neden Oje Sürer Sorusuna 7 Cevap

7 Maddede Kadınlar Neden Oje Sürer

Kadınlar görünüşlerine son derece önem verirler. Bir davete, toplantıya yahut arkadaşlarıyla buluşmaya giderlerken dahi hazırlanmalarının uzun sürmesi geyiğini komple geçiyorum. Çünkü o kadar uzun süren bir süreci anlatsak inanın güç yetmez. Sadece o hazırlık kısmının bir kısmı olan boyanma bölümümün yalnızca küçük bir parçası oje sürmek ile ilgileneceğiz. Hazır konuyu vermişken sorumuzu yapıştıralım. Kadınlar neden oje sürer? Bu ojenin bir hikmeti var mı?

Kadınlar Neden Oje Sürer Sorusuna 7 Cevap

Kadınlar Neden Oje Sürer Sorusuna 7 Cevap

1- Tırnaklarda Oluşan Beyaz Lekeleri Kapamak

Neden Oje Sürer Tırnaklarda Oluşan Beyaz Lekeleri Kapamak

El ve ayak farketmeksizin tırnaklarımızda beyaz lekeler oluşabilmektedir. Bu beyazlıklar iki türlü olarak karşımıza çıkarlar. Bu çizgiler bazen çizgi halinde bazen de nokta şeklinde çıkabilmektedir. Vitamin eksikliğinden de kaynaklanan bu beyazlanmaların bambaşka ve ciddi hastalıkların sebebi de olabilir. Görüntü olarak hoş durmayan bu durumu kadınlar oje sürerek kapatırlar.

2- Biraz Kafa Yaşamak 

7 Maddede Kadınlar Neden Oje Sürer kafa yapması için

Ojeyi sürmek zaten başlı başına bir meşakkattir. Sürdükten sonra bir de onu çıkarması var ki o kısım hepten felaket. Amma o güzelim ojeleri o tırnaktan silip süpürürken kullanılan aseton var ya heh bir de onun kokusu var… İşte o kokunun yaptığı etki, burundan çekildikten sonra solunum sisteminde şöyle bir dolaşması… Anlayamazsınız!

3- Kirleri Sansürlemek

 

7 Maddede Kadınlar Neden Oje Sürer

El işçiliğinde çalışan kadınların tırnakları diğer kadınlara göre daha fazla yıpranır. Ve yeni o işlerde çalışırken tırnak aralarına giren kirleri temizlemek yerine üzerine şöyle birkaç fırça darbesi ile renklendirdiğiniz zaman akşama kadar sizi idare eder.

4- Sararıp Solmaları Gizlemek İçin

7 Maddede Kadınlar Neden Oje Sürer

Uzun süreli sigara kullanmak vücudunuzda dahili rahatsızlıkların yanında harici rahatsızlıkları da beraberinde getirir. Sigara özellikle el işaret ve orta parmağın üzerindeki tırnaklarda görünür seviyelerde sararmalar meydana getirir. Bu sararmaları nasıl gizleyebiliriz? Yıkayarak geçmeyeceğine göre tabi ki evet bildiniz oje ile…

5- Rahatlama Seansı

7 Maddede Kadınlar Neden Oje Sürer

Oje sürmek aşırı derecede dikkat isteyen bir iş olduğundan sebeple oje sürerken istediğiniz kadar yetenekli olun bir ikinci işle uğraşmanız pek olası değil. Pür dikkat olmanız gerektiğinden sadece tırnağınıza odaklanırsınız. Ve o odak anında aklınızda ki tek düşünce ojeyi tırnaktan taşırmamak olacaktır. Bu dikkat anı sizi bütün kötü düşüncelerden, dertten ve tasadan uzaklaştıracaktır.

6- Kombini Tamamlama

oje ile kıyafet kombini yapmak

Saçlar yıkandı, kurutuldu ve şekillendirildi. Ardından şık bir elbise giyildi. Dudaklara ruj, gözlere far, kirpiklere maskara, yanaklara fondöten, yetmedi üstüne bronzer, yetmedi highlighterınızıda sürdünüz. Kombininizi tamamlamak için tek bir şey kaldı. Evet oje. O şişesini açınca burnunuza gelerek mest eden kokusuyla ojenizi de sürüyorsunuz ve artık hazırsınız.

7- Sanat Makyaj İçindir

 

oje makyaj sanatı

Kadınlar neden oje sürer dediğimiz zaman bunun elbette birçok farklı sebebi var. Ama bazıları bu işi adeta sanat için yapıyorlar. O küçük çerçeve de diyebileceğimiz alanda harikalar yaratıyorlar.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın
  1. Okuduğum en saçma yazılardan. Asetonla kafa yaşanıyormuş, bak sen. Ayrıca bu kadar imladan bihaber olup da metin yazarlığı yapmaya kalkmak takdire şayan. Herkese bu öz güvenden nasip olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.