Yeni Nesil Çılgınlık: Gamerların Yeni Tercihi Pokemon GO

Yeni Nesil Çılgınlık: Gamerların Yeni Tercihi Pokemon GO

Yeni Nesil Çılgınlık: Pokemon GO

Evet arkadaşlar bugünkü konumuz Pokemon GO. Ama oyunun içeriğinden değil, yaşanan aşırılıklardan bahsedeceğim sizlere. Birkaç gündür hastayım, olur da saçmalarsam kusura bakmayın.

Yeni Nesil Çılgınlık: Gamerlarin Yeni Tercihi Pokemon GO

*Oyun, 6 Temmuz 2016 tarihinde ilk olarak Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD’de yayınlanmıştır. Açıkçası ben ilk olarak Japonya’da yayınlanmasını beklerdim, sonuçta Pokemon yani 🙂
*Pokemon GO şu an 70 ülkede indirilebilir durumda. Tabi ki bu, bu 70 ülkelerden birinde bulunmayan birinin indiremeyeceği anlamına gelmiyor 🙂

Yeni Nesil Çılgınlık: Gamerlarin Yeni Tercihi Pokemon GO

*Oyun, Guinness Rekorlar Kitabına da girmiştir; ilk ayından en çok kazanan, en çok indirilen, farklı ülkelerde en üst sırada olan( 70 ülkede en üst sırada ) ve 100 milyon $ kâra en hızlı ulaşan oyun olarak kayıtlara geçmiştir.

*Nintendo, oyunun çıkış tarihinden 22 Temmuz tarihine kadar 17,6 milyar $ kazandı; fakat 25 Temmuz 2016 tarihinde şirketin Pokemon Go’nun yapımında herhangi bir katkısı veya finansal bir kazancı olmadığını açıklamasından sonra 25 Temmuz günü piyasada 6,7 milyar $ kayıp yaşadı. Bu kayıp Nintendo’nun 1990 yılından beri tek günde yaşadığı en büyük kayıptır.

Yeni Nesil Çılgınlık: Gamerlarin Yeni Tercihi Pokemon GO

*Oyun 8 Eylül 2016 itibariyle 500 milyondan fazla indirilmiş ve 500 milyon $ hasılat yapmıştır.

*Pokemon GO günde ortalama 43 dakika 23 saniye oynanmakta ve bu oran Whatsapp, Instagram, Snapchat ve Messenger’dan daha fazladır.
*Pokemon GO çılgınlığı bir ara almış başını gitmişti malumunuz. Tabi ki tuhaf olaylar ve kazalar da oldu bu oyun oynanırken. O ara ABD’de yaşayan 19 yaşındaki bir kız Pokemon GO oynarken bir ceset buldu. Daha garibi ise kız bu oyunu oynamaktan vazgeçmeyeceğini açıkladı 🙂

Yeni Nesil Çılgınlık: Gamerlarin Yeni Tercihi Pokemon GO

*Japonya’da oyunun çıkışından saatler sonra ilk kaza meydana geldi. Ağustos sonlarına doğru ise oyunu oynayan bir sürücü karşıdan karşıya geçen kadınları fark etmeyerek birinin ölümüne, diğerinin ise ciddi şekilde yaralanmasına sebep oldu.
*Pokemon GO o kadar çok kazaya yol açtı ki; çoğu ülke konu hakkında çeşitli yerlere uyarılar yerleştirmek zorunda kaldı.
*İstanbul’da İlçe Emniyet Çocuk Büro Amirliği önünde Pokemon yakalamaya çalışan 2 gencin de tutuklandığına dair haberler bulunuyor 🙂

Siz, siz olun dikkatli oynayın 🙂


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


okur

Yazar: Cemre Kaman

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.