Instagram’ın Muhtemelen Bilmediğiniz Yeni Özelliği: Zaman Kontrolü

Instagram’ın Muhtemelen Bilmediğiniz Yeni Özelliği: Zaman Kontrolü

Geçtiğimiz günlerde Instagram’a yeni eklenen bir özellik ile artık Instagram’da geçirdiğiniz zamanı yönetebilirsiniz. Bu özellik sayesinde ”sosyal medya bağımlılığı” nızı kontrol altına alma noktasında işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Instagram'ın Muhtemelen Bilmediğiniz Yeni Özelliği: Zaman Kontrolü

Orijinal Adıyla ”Your Activity”, Türkçe Adıyla ”Hareketlerin”

Yeni özellik sayesinde, aşağıdaki görselde de görebileceğiniz şekilde, günlük Instagram kullanım saatlerinizi takip edebilir, dilerseniz kendinize günlük limitler koyarak, limiti geçtiğinizde Instagram’dan bildirim alma seçeneğini aktif edebilirsiniz. Ayrıca, belirlenen süre boyunca bildirim almama seçeneğini kullanabilir ya da limit artırımını da gün içinde yeniden düzenleyebilirsiniz.

Instagram'ın Muhtemelen Bilmediğiniz Yeni Özelliği: Zaman Kontrolü

Facebook’un Araştırmacılarından Açıklama

Facebook’un sahibi olduğu ve 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram’ın bu yeni özelliğine gönderme olabilecek bir açıklama da geçtiğimiz günlerde Facebook araştırmacılarından gelmişti. Yapılan açıklamada ise; araştırmalar gösteriyor ki, vaktinin çoğunu insanlarla sosyalleşmek yerine sosyal medya gibi online mecralarda geçiren insanların, takip eden dönemde kendilerini kötü hissettiklerini dile getirdiklerini, belirtti.


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

Rapor Et

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları