Uygulamalı İngilizce Öğrenme Yazılımı: DynEd Hakkında Her Şey

Uygulamalı İngilizce Öğrenme Yazılımı: DynEd Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Uygulamalı İngilizce Öğrenme Yazılımı: DynEd Nedir?

DynEd, dünyada uygulamalı yabancı dil öğretiminde usta bir lider.

Dyned, ingilizceyi en verimli şekilde öğrenmemizi sağlayan bir yabancı dil öğrenme programıdır. Peki; geleneksel yabancı dil metodları ile kıyasla ingilizceyi daha etkili bir şekilde öğrenmemizi sağlayan Dyned ingilizceyi nasıl bu kadar verimli bir şekilde öğretebiliyor? Dyned programı çalışma mantığı, artıları ve eksileri neler?

Dyned’in Çalışma Mantığı Nedir?

Dyned çalışma mantığına gelecek olursak bilgisayar uyarlamalı bünyesinde kullanıcılara farklı değerlendirmeler sunan bir program. Dyned bilgisayar uyarlamalı bir program olmasından dolayı kullanıcılara alışılmışın dışında bir ingilizce öğrenme imkanı sunuyor.

Uygulamalı İngilizce Öğrenme Yazılımı: DynEd Hakkında Her Şey

Peki, DynEd kimler için tasarlandı?

Dyned bilgisayar uyarlamalı bünyesinde gerek çocuklar gerekse havacılık sektöründe çalışan uzmanlar için kullanıcılarına farklı farklı testler sunuyor. Bugün ise Türkiye’de okullarda ve THY tarafından kullanılan Dyned, bünyesinde barındığı sözlü testler ve ustalık testleri ile de ingilizcenizi geliştirmenize katkı sağlıyor.

Şu sıralar yaygınlaşmış olan Dyned gerek Avrupa’da bulunan genel merkezinden gerekse otomatik güncellemeleri ile ücretsiz bir şekilde tüm öğrencileri ve tüm kursları için teknik desteğini sağlıyor. Aynı zamanda kapsamlı öğretmen yetiştirme programı da olan Dynd, araçlar, kullanım kılavuzları ve online öğretmen kılavuzları ile öğretmenler için de ücretsiz teknik desteğini sağlıyor.

DynEd Neyi Amaçlıyor?

Dyned araştırma tabanlı ve bilgisayar uyarlamalı çözümler sunarak ingilizceyi 4 aşamada speaking , listening, reading, writing öğretmeyi amaçlıyor. İngilizcenin olmazsa olmazı listening -yani dinleme- dört vasıftan ilki, çünkü dil konuşulduğu zaman beyin harekete geçiyor. Speaking ise listening’den sonra gelen önemli bir ingilizce öğrenme faktörü ve speaking ve listening birbiriyle ilişkili olduğundan dolayı ikiliyi iki kardeş olarak düşünebiliriz. İngilizce öğrenirken listening ile sık sık practice yapma ihtiyacı duyuyoruz. Çünkü en etkili practice konuşarak yani speaking ile öğrenmektir.

Dyned‘in sunmuş olduğu kurslar ise en iyi konuşma tanıma teknolojisini kullanarak öğrencilerine akıcı bir ingilizce duymalarını sağlayarak kulak dolgunluğunu kazandırıyor. Dyned’de öğrencilere listening bölümünde özellikle yerel konuşmacılara yer veriliyor, bunun amacı ise öğrencinin aksanlı ve akıcı bir şekilde konuşan birisinden duyarak öğrenmesi böylece öğrenciler anadili gibi konuşma yeteneği kazanabiliyor.

Uygulamalı İngilizce Öğrenme Yazılımı: DynEd Hakkında Herşey

Dyned listening ve speaking uygulamaları ile ingilizce altyapınızı oluştuktan sonra ise reading ve writing bölümler ile ingilizcenizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Dyned bilgisayar uyarlamalı alıştırmaları ile ingilizcenizi geliştirirken gelişiminizi takip ediyor ve yabancı dil alıştırmaya yönlendiriyor. Dyned listening odaklı öğretim anlayışı ile , yazılı alıştırmaları ve görsel tasarımlar ile geleneksel dil öğrenme metodlarına önemli bir fark atıyor. Dyned bilgisayar tabanlı kursları sayesinde öğrenciler çalışmalarını kişisel çalışma programlarını oluşturabiliyor. Eğer yoğun bir İKcısıysanız ve her personeliniz için ingilizcelerini geliştirebilecek bir çalışma programı tasarlayamıyorsanız Dyned imdadınıza yetişiyor.

Dyned’in bünyesinde barındırdığı bilgisayar uyarlamalı placement testler ve mastery testleri ile ingilizcenizin gelişimini hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Dyned ödüllü kütüphanesi ile kursiyerlere ihtiyaç duyacakları en iyi kaynakları da sunuyor.

Dyned’in benzersiz eğitim anlayışı ile kullanıcılar en başından itibaren kısa sürede kendilerine güven kazanarak yabancı dil öğreniyorlar. Kullanıcıların ilerleyişi için her kurs düzenli bir şekilde Dyned tarafından özel olarak tasarlanıyor. Dyned konunun başında da anlattığım gibi sadece çocuklar  için kurslar sunmuyor. Havacılık , turizm sektöründe çalışanlar için de kurslar barındırıyor . Haydi gelin Dyned havacılık sektöründeki uzmanlar için ne gibi avantajlar sağlıyor bir bakalım…

Dyned’in Havacılık Sektörüne katkısı nedir?

Dyned’de yer alan metotlar pilotlar, hava trafik kontrol personelleri, kabin memurları gibi havacılık sektöründe çalışanlar tarafından da kullanılıyor. Havacılık sektöründe de kullanılan Dyned bilgisayar tabanlı olması sayesinde hem maliyetleri azaltıyor hem de yabancı dil öğrenmek ve öğretmek için ayrılan süre azalıyor. Böylece Dyned işverenlere, firmalara da hem zaman kazandırıyor hem de maliyetleri azaltıyor.

Uygulamalı İngilizce Öğrenme Yazılımı: DynEd Hakkında Herşey

Türkiye’de ise Dyned metodları THY gibi Türkiye’nin lider havayolu tarafından kabin ve pilot alımlarında tercih ediliyor. Pilot ya da kabin memuru alımı sınavları Dyned tabanlı yapılıyor.  Peki kabin memuru alımı için yapılan Dyned sınavları ile kabin memurları ne gibi vasıflar kazanıyor? Dyned kabin memuru speaking practice sayesinde havacılık sektörü için yüksek hizmet kalitesi sağlıyor.

Dyned ile ingilizcesini geliştiren yeni kabin memuru yolcular ile akıcı ve güvenli bir şekilde ingilizce konuşarak fevkalade bir hizmet sağlıyor. Dyned’in kabin memuru modülleri sayesinde uçuş görevliniz beklenmeyen ve acil durumlar için speaking konuşma pratiği yapabilmesine olanak sağlıyor.

Dyned ile kabin memurunun herhangi bir zamanda internetin olduğu her ortamda Dyned aplikasyonunu ya da masaüstü uygulamasını kullanarak ingilizcelerini Dyned aracılığı ile geliştirme fırsatı yakalıyorlar. Peki havacılık sektörünün işini bu kadar kolaylaştıran Dyned turizm sektörünü çalışanlarına neler vaad ediyor?

Turizm sektöründe de tıpkı havacılık sektörü gibi ingilizce büyük önem taşıyor. Yurtdışında herhangi bir otelde konaklamaya gittiğinizde ilk dikkat ettiğiniz nokta reception bölümünde çalışan otel personelin akıcı ve verimli bir şekilde ingilizce konuşması il dikkat ettiğimiz nokta.

Hizmet sektörünün her alanında akıcı ve doğru bir şekilde ingilizce konuşan hotel personelinizi otelinizde konaklayan misafirleriniz hiç unutmayacak ve mutlu ayrılacaklar belki de hotel personelinizin akıcı ve doğru bir şekilde ingilizce konuşması sayesinde bir sonraki tatillerinde de otelinizde konaklamayı planlayacaklar. Dyned görüldüğü üzere sadece havacılık sektörünü , çocukları hedeflemiyor. Dyned turizm sektörü çalışanları için de birçok kurs sunuyor.


İrem Surel
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Facebook, Platform Dışı Kullanıcı Davranışlarını Takip Etmediğini Açıkladı

Facebook, Platform Dışı Kullanıcı Davranışlarını Takip Etmediğini Açıkladı

Sonraki
Instagram’ın Muhtemelen Bilmediğiniz Yeni Özelliği: Zaman Kontrolü

Instagram’ın Muhtemelen Bilmediğiniz Yeni Özelliği: Zaman Kontrolü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.