Bu Yıl ki “Bana” Veda

Kaynak belirtilmedi

UNUTMAKLA UNUTMAMAK ARASINDA KALACAĞIM BİR SENE:

Bu yıl benim beklentimi tam anlamıyla karşıladı dersem, yalan söylemiş olurum.

Yanıldığım, kaybettiğim savaşların yanı sıra, kapattığım defterlerin üzerine, soluk bile almadan yeni defterler açışım, nefes almaya ara verip, tempomu günden güne yükseltişim.

İş, okul, kurs, spor gibi dört farklı, çaba ve dikkat isteyen işi, aynı anda yürütmeye çalışmam mı dersiniz, hepsinde teker teker başarısız olup en son ilkbaharımı yalnızca okula verip, onu da uzatmalı olarak anca haziran sonunda bitirişim mi.

Gerçekten şaka gibi bir yıl oldu benim için. Nasıl başladığıma bakıyorum, bir de son gecesine, 2022, sen gerçekten, unutmakla unutmamak arasında kalacağım bir yıl olarak, toplumun değilse bile, benim tarihime geçtin emin olabilirsin.

Vazgeçmem gereken arkadaşlarım, bitirmem gereken bir ilişkim. Sıfırdan yaptığım yeni bir başlangıç. Yepyeni bir şehir, yeni insanlar, belki gelecekte yeni sevgiler bekliyor beni kim bilebilir ki.

Hayat bize, elbette her yeni yılda daha fazla şey öğretiyor, bir gerçek bu. Sadece, bu yıl ben haddinden daha fazla şey öğrenmiş olabilirim, insanlar, güven, sevgi, merhamet hakkında. Karanlık tarafım biraz daha açığa çıkmış olabilir. İçimde büyümekte o minik delikanlı, kendi içinde bu kadar tutarsız olan bir yılla hiç tanışmadı daha önce.

Hayatın siyahından kaçarken soluk soluğa beyazını aradı. Bulamadı. Kendisi bembeyaz olmadığı için onu aklar bulmadı, belki de aklara layık olamadı. Griydi. Günden güne aslında gri olduğunu anladı ufaklık. Kendine yüklediği iyi insan kalıbının hakkını verme konusunda zorlandığını. Elbette yine iyi insandı ama biraz daha farklıydı artık. Vazgeçebiliyordu her şeyden önce ve yine her şeyden vazgeçmesi, sahiden güzel bir duyguydu onun için.

Bu metin gittikçe üçüncü şahıs metnine dönüyor, ben ekini eklemek istiyorum o yüzden devamında.

Vazgeçmek, evet, bu seneyi bir kelime ile özetleyecek olursam bu vazgeçmek olurdu.

Kötü alışkanlıklardan vazgeçmek. Bana faydasız, zarar verenlerden tek tek vazgeçmek.

Sevgiden vazgeçmek, sevmekten, hatta sevmeye çalışmaktan da vazgeçmek.

Bazı hayallerden vazgeçmek, çok istemekten, çok dillendirmekten, çok konuşmaktan vazgeçmek.

Hepsinden de önemlisi, güvenmekten vazgeçmek, boğazımda kor ateşten bir lokma olsa da boğazımı yakma pahasına onu yutmam gerektiğinden ötürü diğer tüm tatlılardan ve yemeklerden vazgeçmek.

Çok fazla vazgeçmek yazdığımın farkındayım, sadece daha net anlaşılsın istedim, bu yıl hep daha iyisi olsun diye ben abes olan ya da beni yaralayan ne varsa vazgeçtim.

Daha iyilerini bulmak adına veda ediyorum bu yıla. Bu bana.

Önümüzdeki yıl tanışacağım ben için sabırsızlanıyorum, acaba nasıl birisi?

Korkacak mı? Yoksa cesur mu?

Aptallaşacak ve başarısız mı olacak? Bir kat daha mı çıkacak yoksa attığım temelin üzerine?

Yorgun mu olacak benim kadar? Günden güne eski enerjisine mi kavuşacak yoksa.

Onu gerçekten merak ediyorum, bu yıl nelerle karşılaşacağını merak ediyorum.

Ona bu seneden aktarmak istediğim son bir mesajım var, beni çok iyi dinlemesini istiyorum sadece.

Siz de çok iyi dinleyin olur mu?

 EMİN OL:

Canının ne kadar yandığının farkındayım, hayatında hiç olmadığın kadar sert düştün bu sefer yere. Kalkmaya çalıştığın anların her seferinde de bir darbe daha aldın, yerle bir olmana ramak kaldı ki sen bu kez başardın, yeni bir başlangıç için topladın bavulunu ve ufak birkaç adım attın öncesinde, daha sonraysa koşmaya başladın. Hızlı gidiyorsun, yine de dikkat et! Bilirsin, hayatta başarılı olmak öyle sanılanın aksine kolay, çocuk oyuncağı bir şey değil, insan en çok başarıya giden yolda yorulur, kırılır, mahvolur.

Durdurmak isteyen çok olacak, biraz canın yanabilir, ben büyük oranla kendimi onardım, kesiklerimi diktim, yamalarımı yaptım, ağrı kesicimi aldım, elimi yüzümü yıkadım, temiz kıyafetler de giydim, bundan sonrası sana ait, lütfen bana mahcup olma.

Herkes hayal kırıklığına uğratabilir seni ama sen uğratma beni olur mu?

Kendine verdiğin değere aynen devam et, bugün nasılsan yarın da o şekilde ol, yolumuz gerçekten uzun, yıpratıcı, ama sonundaki Güneşin ışığı bütün yorgunluğumuzu alacak biliyorum.

İyi bak kendine, güzel bir yılımız olsun.

-Sen

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
2022 nasıl bir yıldı?
Sonraki
Ejderhaların Dansı Başlangıç Bölüm 2

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.