Yaşam ve mutluluk nedir sizce?

Merhaba

Öncelikle şunu demek isterim ki bu benim ilk yazım. Bir hatam olursa kusura bakmayın…

Ben bugün çok uzun zamandır yazmak istediğim bir konuyu paylaşacağım. Yaşam ve mutluluk. Bu hayatı biz mi yaşıyoruz?  Daha da önemlisi bu hayatta yaşarken mutlu muyuz? 

Biz insanlar belirli bir düzen içerisinde yaşayıp gidiyoruz. İlk okula başladığınız günü hatırlayın. İlk okul,orta okul,lise,üniversite. Bi şekilde liseye kadar stressiz gelebiliyorsun değil mi? Peki ya liseden sonrası sınav stresleri, gelecek kaygısı, hırs,çevre baskısı,ya istediğim okulu tutturamazsam, e bir de tıp oku,avukat ol ,mühendis ol diyen anne babalari  hiç söylemiyorum bile…

Önemli olan sizin ne düşündüğünüz ne istediğiniz sevmediğiniz bir işi yapabilir misiniz? Bence hayır çünkü sevmediğiniz bir işte başarılı olma olasılığınız çok düşük ve bu sizin hayatınıza mutluluğunuza da yansıyacaktir.

Bu hayat sizin dilediğiniz gibi mutlu yaşayın.

Size sadece şunu söyleyebilirim ki insanların ne dediği umurunuzda olmasın sonuçta siz okuyorsunuz siz çalışıyorsunuz ,onların sevdiği işi değil kendinizin sevdiği işi yapmalısınız, bu sizin hayatınız,neyi nasıl istiyorsanız öyle yapın. 

Uzun lafın kısası siz hayatınızı yönetmezseniz başkaları yönetecektir ve ne yaşadığınızı anlarsınız ne de mutluluğunuzu.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum