Yalnızlık mı Dersin?

İnsan neden ağlamayı yadırgar, biz daha ilk dakikadan ağlayarak başlamadık mı bu hayata. Ağlamak yalnızca mutsuzken yapılan bir eylem midir?

Bu soru benim için koca bir EVET. Ben hiç mutluluktan ağlamadım. Gözlerim mutluluktan en son ne zaman parıldadı hatırlamıyorum. Eskiden insanlar benim gözlerimi severlerdi sevdiğim insanlara bakarken parıl parıl parıldayın gözlerimi… 

Mutluluk neydi gerçekten? Benim için mutluluk geçmişti, kıymetini bilemediğim geçmiş… 

Etrafım çok kalabalıktı bir görseniz bu kız nasıl bu kadar farklı kişiliklerle anlaşıyor derdiniz. Bana ne oldu? Ne değişti o günden bu güne. Bir ben mi yanlıştım ya da bir onlar mı hatalıydı ki hayatımdan çıkardım/hayatlarından çıkardılar. 

Bir insanın hiç mi hayatında yolunda giden bir şeyi olmaz. Hep mi yetersiz olur, kimsesiz olur, umutsuz olur… Ben böyle değildim. 

Artık insanların yolunda giden hayatlarını görmek yoruyor, üzüyor daha da umutsuzluk girdabına sokuyor. Herkes mi doğruydu da bir ben yanlıştım, bir ben bedel ödedim. Neden herkes hayatına devam ederken ben geçmişte takılı kaldım. Günlerim ilerlemiyor, saatler geçmiyor, yaşadıklarım değişmiyor. 

Daha ne kadar böyle devam edecek, başkalarının mutluluğuyla daha da dibe vuracağım. Bu yolun sonu yok mu ben neden çıkmaz sokaktan geri bile dönemiyorum?

#yarışma   yarışma#

okur

Yazar: Nur

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Üzülme takma gelip geçici insanlar zaten seni hatırlamayacak bile sana zorbalık yapan kişi sadece seni kırıp gidecek bu hep böyle oluyor. Hayatını gelip geçici insanlar ve duyguların esiri yapma. Çünkü her şey geçiyor. Ayrıyaten yalnızlık iyi yönetilirse çok başarılı bir yerde olunabilir. Kendine güven ve fighting 💗💪