Haftanın Özeti

Selamlar,

Bugün yeni planımı uygulamaya başlıyorum. 28 nisan ile 5 mayıs arasında yaptıklarımdan bahsedeceğim.

Bir Çin dizisi olan A Love So Romantic’e devam ettim. Dizi genel olarak güzel. Başrol kızımız oldukça şirin, biraz saf ama akıllı. Başrol erkek de fena değil. Hikaye genel olarak çok şirin. Tarihi bir dizi olduğunu da söylemeliyim. Ben tarihi çin dizilerine bayılırım, özellikle de entrika ve zeka dolu olanlara. Bu pek entrika dolu değil ama izlemesi keyifli.  O kadar yavaş izliyorum ki koca haftada sadece iki bölüm izlemişim. İlk izlediğimde 7 bölümü birden tüketmiştim. Ara verince dönmesi zor oluyor. 

İzlediğim filmlere gelecek olursak;

1. Aşk, gurur ve zombiler

2. Holiday

İlk filmi üçüncü izleyişim sanırım. Bu sıralar Aşk ve Gurur maratonu yapıyorum, önceden de birkaç kez bitirmiş olduğum filmini ve dizilerini izledim. Bu film de Aşk ve Gurur’a farklı bir yerden bakmış. Ben çok keyif alarak izledim açıkçası. Tabii güçlü ve dövüşmeyi bilen karakterlere aşık olan birinden başka bir şey beklenmezdi. 

İkinci filmi birden izlemeye karar verdim. Aklımda film izlemek yoktu. Konusu genel olarak aşkta aradığını bulamamış, bir kalbi kırık diğeri de ilişkilerini bilerek sabote eden iki kadının hikayesini anlatıyor genel olarak. Bulundukları yerden uzaklaşmak için evlerini iki haftalığına değiş tokuş ediyorlar ve olaylar başlıyor. Çok hoş ve kalp ısıtan bir filmdi.  Sanırım yeni yılda izlense daha da etkili olur, emin değilim. 

Kitaba geçiyorum. Şeytan Tüyü diye çevrilmiş fakat asıl ismi FBI/US Attorney olan serinin ilk kitabını sonunda bitirdim. Aslında okusam birkaç güne biterdi ama nedense okumak istememiştim. Kitap aslında akıcı ve kurgusu da etkileyici. Savcı yardımcısı (tam emin değilim.) bir kızla FBI ajanının hikayesini anlatıyor. Bunlar geçmişte hoş olmayan şeyler yaşamışlar fakat kızın bir cinayetteki tek tanık olmasıyla bir arada olmaları gerekiyor. Olaylar da bundan sonra başlıyor.  Okuması keyifli bir kitaptı. Birkaç kısmı biraz zorlama buldum fakat yine de fena değildi. Seri üç kitaptan oluşuyor ve eğer üşenmezsem seriyi bitirmeyi planlıyorum. 

Yazmaya gelelim. https://www.kooplog.com/yeni-plan/ ‘da da dediğim gibi bir kitap yazmaya başladım. Asıl kitabı parça parça yazarken bu kitaba direkt başladım. Zaten cuma günü de giriş kısmını atacağım. Çok fazla değişiklik yapıyorum yazdıktan sonra. Yine de ana kurgu az çok belli.  Çin’de geçen bir kitap olacağı için isimleri özenle seçiyorum.  Şimdiden girişiyle birlikte üç bölüm yazdım ama daha çok yolu var. Buraya yükledikten sonra gelecek tepkilere ve kendime göre değişiklik yapacağım. Tek kitap olacağı ve çok fazla olay olduğu için biraz mesai harcamam gerekecek. Her gün en az bir saat yazmaya çalışıyorum. Asıl kitap için bu kadar çalışmıyordum, biraz komik. 

İşte benim haftam bu şekilde geçti. Sizinki nasıldı?

Böyle deyince kendimi tuhaf hissettim.

Kendinize iyi bakın,

Victoria.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.