Hayaller / Hayatlar / Karantinalar

Hayaller / Hayatlar / Karantinalar

Dürüst olmak gerekirse, işten çıkacağım hafta karantina olaylarının yeni yeni konuşulduğu zamanlardı ve işten çıkıp karantinaya girecek olmak benim için bir yönden çok iyi olacaktı. En azından ben öyle olacağını düşünüyordum. Sağlığımı korumanın yanısıra; iş hayatı yüzünden yapmak isteyip yapamadığım bir çok şey için bulunmaz bir fırsat olacaktı.

Kısaca beklediğim karantina aşağıdaki gibiydi;

Hayaller / Hayatlar / Karantinalar

Ev arkadaşım ailesinin yanına gitmiş olacak, evde yalnız başıma kalacaktım. Kendi ailemi birkaç gün ziyaret ettikten sonra karantina saltanatım başlayacaktı. Sabahlara kadar şarap ırmaklarına dalıp pizzalarla sörf yapacaktım. Akşamları loş ışığımda ne zamandır okumayı planladığım kitapları bir elimde şarabımla çatır çatır okuyacak, gündüzleri Netflixle sarhoş olup, listemdeki bütün dizileri/filmleri hiç acımadan sezon sezon bitirecektim. İş yüzünden yapmayı fırsat bulamadığım bir çok aktiviteyi yapabileceğim bir sürü zamanım olacaktı. Yani bu karantina benim kendime vakit ayırıp kafamı dinlemem için bulunmaz bir nimetti dostum..

Peki ne mi oldu? Elimdeki karantina aşağıdaki gibidir (temsili değil);

Hayaller / Hayatlar / Karantinalar

 

Planlarımda sadece ailemi ziyaret etme kısmına kadar gelmiştim ki o haber geldi: Şehirler arası seyahatler yasaklanmıştı. 9 gündür ailemin yanındayım ve şunu söyleyebilirim ki annem, babam ve anneannemle hayat cidden çok garip bir deneyimmiş. Ailemle tüm hayatım boyunca geçirdiğim toplam zamandan daha fazla zaman geçirdim bu dört duvar arasında ve her gün ayrı bir macera yaşıyorum.

Peki o planlara ne mi oldu?

Netflix’teki diziler yerini annemle izlediğim Zuhaller’e Sedalar’a ve minimum Hindistan dizilerine bıraktı. Şarap ırmakları yerine akşamları yemekten sonra babamlara demlediğim çaylardan içiyorum. Kitap okumak yerine anneanneme günlük takvim yapraklarının arkasını okurken buldum kendimi ve o güzel aktiviteler instadaki o komik videolara yüklenip gittiler.

Karantina kaçınılmazsa zevk almaya bakmalıyım biliyorum. Kendimi bıraktım artık ben de onlardan biriyim. Bu aralar Survivor izlemeye başladım mesela. Henüz yeniyim biraz daha bağımlısı olunca bu konuyla ilgili gözlemlerimi de yazacağım.

Ama bir şey diyeyim mi bu ünlüler takımı hafif yavşak gibi..

Kalbinizin sahibine emanet olun  🤟

yazar

Yazar: Gizli Özne

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

4 yorum

Yorum Yazın
  1. çöplük gibi bir hayatın var çöpsün resmen.. yazından gayesiz sevyesiz şuursuz yaraılış gayesini bilmeyen birisi olduğun açık. hani islam iman kuran ahirte hazırlık ölüme karşı halin buysa yaşamının iyi günlerini sormak bile istemem.. zavallı insan tövbe et Allah cc dön corona seni ısırırsa hanyaı konyayı kabri azabı anlarsın şarabı içmeyi görüsün…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.