Yağmur

GÖKTEN YAĞAN HUZUR:

Bazen dramatik yapar bulunduğumuz anı. Beklemediğimiz anda gelen bir haberin ardından başlar  gökyüzünün göz yaşları. Kimi zaman olduğumuz yerde kalırız. Öylece ıslanırız. Hiçbir kelime etmeden.

Bazen de en güzel kavuşmalar yaşanır yağmurun altında. En güzel kararlar verilir. Yeniden başlarsın geride bıraktığın ne varsa. Ya da yepyeni bir sayfa açarsın geleceğin adına. Sıradan geçen günlerinde iz bırakır.

HÜSRANA SEBEBİYET:

Bazı günler için yağmur özel olarak yaratılmış sanki. İnsan içindeki keder öyle büyüyor ki adeta yağmuru çağırıyor. Sanki bir yağmur yağacak ve o kederi atacak gibi hissederiz. Belki de bu yüzdendir cenaze merasiminde bize eşlik eden kara bulutlar.

Ayrılıklar peki ? kalbinde yaşattığın . anılar biriktirdiğin insandan koparken “ah bir yağmur kopsa ve gözyaşlarımı saklasa.” Diye yarı ıslak gözler ile ümit etmen. Ama asıl mesele yağmurun gözyaşlarını saklaması mıydı ?

Değildi.

Senin ruhunun yağmura ihtiyaç duymasıydı asıl mesele. Çünkü bazı şeyleri sadece o temizlenmek düzeltir.

Yağmur insanı temizler. Çevreyi toprak kokusu ile de taçlandırır. Bu sayede daha çabuk atlatılır ayrılıklar , kayıplar , haberler.

EN ÖZEL AN:

Çok insan tanıdım. Anılarında yağmurlar hep özel yer sahibiydi. Benim de en özelimde yağmur var. Hayatımın gününde.

NEDEN Mİ YAĞMUR:

Çünkü o bambaşka bir ayrıntı. Belki de en güzel hava durumu. Kimi zaman sinir eder evet. Yetişemeyiz randevularımıza. Yavaşlatır bizi. Ama bu yavaşlamalar bile bambaşka anılar bırakır hafızamızda. Yani kızarken bile severiz yağmurları. Nefret ederken bile severiz.

SAYFANIN SON NOTU:

Şans verin yağmurlara. Kimi özel anları katar hayatınıza. Kimi özel insanları. Kimi yıkar geçer kalbinizi. Kimi yeniden yaratır sizi.

Ne getireceğini bilemezsiniz kara bulutların. Her bir bulut başka bir özel an demektir. Kimi size kimi diğer insanlara. Senin için sıradan olan bir gün kimine muazzam gelir birkaç damla su sayesinde.

Yağmuru sevin diyemem. Güzel den çok acı anılar bırakmıştır belki sizde bunu ben bilemem. Dediğim gibi bazı insanlara en özel anları yaşatıyor yağmurlar. Sizi daima kederinde boğuyorsa emin olun ki;

Bir gün bir yağmur sizin de hayatınızı değiştirecek.

Selam Ben Emirhan
Yolunun daha henüz çok çok başında olduğunun farkında olan az insan var hayatta, henüz bir başarı elde edemeden kendini alim sanan çakma filozoflar var, insan, nankör ve kibirli olmasıyla tanınır, ben ise halktan biri, ülkedeki milyonlarca gençten yalnızca bir tanesiyim, Selam, ben Emirhan.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
"Özgürlük" gerçekten var mı, yoksa sadece bir illüzyon mu?

"Özgürlük" gerçekten var mı, yoksa sadece bir illüzyon mu?

Sonraki
Nefrete Tutsak pt.2

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.