Yes Man

Film Adı🎞 Bay Evet

IMDB✅8.3

Yönetmen🎬Peyton Reed

Oyuncular🕺Jim Carrey 💃Zooey Deschanel 🕺 Bradley Cooper

Ödülleri: 1🏆 En İyi Komedi Performansı Dalında MTV Film Ödülü

Bir kelime’den ne mi olur, otur ve izle

Herkese merhaba millet, bugün kendisini çok ama çok sevdiğim ve 7’den 70’e herkesın tanıdığı, bildiği bir komedyen var. O Jim Carrey. Sinema severler biliyordur ki Jim Carrey artık sinema, dizi yada herhangi birşey yapmıyor . Bunun nedenini ise kendisi şöyle açıklıyor”İnsanlar sadece sinemada kendisine gösterildiği kadarını görüyor ve o kadarını anlıyor, fakat o zamana kadar yaşananları görseler acaba bir daha televizyon başına oturup bir şeyler izlerler miydi?” Jim Carrey bu sözlerinde kamera arkasında yaşanan durumların zorluğu, psikolojik hallerini, insanın insana hükmetme durumlarından ötürü bunları söylemiş ve son olarak ta şunları eklemiş” Tanrım insanlara o kadar çok para ver ki, asıl istediklerinin o olmadığını anlayabilsinler”.

Fakat biz bu yazımızda Jim Carrey’nin hayatından değil, filmdeki karakterin hayatını konuşacağız. Filmde bir banka da çalışan carl çok sıradan bir hayat yaşamaktadır. Hergün önüne yüzlerce kredi almak isteyen insanları geri çevirip, akşamları zaman geçirmek adına DVD filmler alan ve sabah işe gidene kadar yatakta yatıp hiçbir şey yapmayan, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyen, onlara verdiği sözleri unutup arası açılan ve hatta en yakın arkadaşının düğününü dahi kaçıran hayattan bıkmış bir adam görüyoruz. Fakat tüm bunların bir sebebi var, bu sebep ise 3 yıl önce boşandığı kadını hala özlüyor olması. Onu hala sevdiğinden yada yalnızlık takıntısından dolayı ondan vazgeçemiyor ve bu yüzden hiçbir şey yapmadan ölümü bekliyor diyebiliriz.

Fakat bir gün öğle molasında dışarıda otururken eski bir dostuyla karşılaşıyor carl. Arkadaşı zamanında carl gibi sıkıcı bir işte çalışırken katıldığı bir seminerde değişen hayatıyla dünyanın dört bir yerini gezmiş, yeni insanlarla tanışmış ve hayatı daha da renkli hale gelmiştir. Arkadaşı ona gittiği seminerin gelecek perşembe olan programının broşürünü verir fakat carl bu işe yine yeltenmez. Yine sıkıcı hayatına devam ederken gördüğü kabusla bir anda uyanan carl, eline broşür alır ve”neden olmasın” der. 

Veriği cevaplarla konuşmacıyı ve seyirciyi hayretler içerisinde bırakan carl, konuşmacının herkes içinde onunla özel ilgilenmesi sonucu etkilenir ve hayatındaki her şeye evet demeye başlar. Evsiz bir adamı kaldığı yere bırakmak, parasını insanlara vermek, hayatında asla ilgilenmediği korece öğrenmek gibi birçok farklı kursa katılır carl. Bunların sonucunda bir kız ile tanışır, birlikte zaman geçirirler. Son dakika alınan uçak biletleri ile dünyayı gezmeleri, Farklı sohbet sitelerinden kızlarla tanışmaları, partiler düzenlemeleri gibi onca şey yaparlar fakat bu durum birilerinin dikkatini çekmektedir. Onlar ise FBI.

Nereden çıktı bu fbi derseniz de yaptığı birçok aktiviteye sonradan ve son anda katılması, başvuruları ve daha bir sürü şey fbi’in dikkatini çekmiş ve carl’ı ve sevgilisini yine bir uçak seyahatine giderken hava alanında yakalamışlardır. Yapılan sorgularda suçsuz ortaya çıkmasına rağmen sevdiği kadını kaybeden carl, o sıkıcı ve bayağı hayatına geri döner. Ama sevdiği kadının peşini bırakmayan carl sonuna kadar peşinden gider, onu tekrardan kazanmak için türlü işler yapar. Pekii kazanabilmiş midir? yoksa o sıkıcı hayatında sevdiğinin yeni hayatına özenerek mi geçirir.

Evet arkadaşlar Jim Carrey gibi bir ustanın 2008 yılına ait bu filmini beraber incelemiş olduk. Her ne kadar şimdi ekranlarda yada sinema’da kendisini göremesek’te yaptığı efsanevi filmler ile gönlümüze taht kurmuştur. Bir sonraki film de görüşmek üzere, hoşçakalınnn 🙂

Emayki
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Babacan Tavırla Kalça Ellemek: Yargıtayın İlginç Kararı
Babacan Tavırla Kalça Ellemek: Yargıtayın İlginç Kararı

Babacan Tavırla Kalça Ellemek: Yargıtayın İlginç Kararı

Sonraki
V For Vandetta

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.