Yabancı Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu: TANDEM Nedir?

Yabancı Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu: TANDEM

Evet arkadaşlar bugün size tandem karşılıklı dil öğrenme – öğretmeden bahsedeceğim. Bu olay daha çok yurtdışında yaygın olup; dil gelişiminde çok işinize tarayacak bir yöntemdir. Bu tarz sitelere üye olurken sizden anadiliniz ve öğrenmek istediğiniz dil sorulur. Verdiğiniz bilgilere göre de sizin anadilinizi öğrenmek isteyen ve karşılığında da öğrenmek istediğiniz dili size sunabilecek kişileri bulmuş olursunuz. Bu insanlara mesaj atarsınız, kendinizi daha iyi tanıtırsınız, karşınızdaki de hevesli ise bu konuda konuşmaya başlarsınız. Sırf mesaj üzerine de olabilir bu konuşma; gerçek zamanlı buluşmalar da olabilir. Size bu sitelerden birkaçını vereceğim şimdi 🙂


Yabancı Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu: TANDEM Nedir?

tandem.net

Daha bu uygulamayı henüz denememekle birlikte içeriği hoşuma gitti. Telefon uygulaması da varmış 😀 Denemekten zarar gelmez.


tandempartners.org

Bu benim en çok kullandığım site oldu herhalde; çünkü çevrimiçi kullanıcı sayısı çok fazla ve beleş 😀

Yabancı Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu: TANDEM Nedir?

tandemexchange.com

Bunu da kullandığım söylenemez ama yine adını duyduğum sitelerden.


mylanguageexchange.com

Bakın bu da çok iyi bir site, burada da dolu online kullanıcı var ama ne yazık ki full üyelik paralı ve bedava olan üyeliğiniz ile sadece karşınızdakine selam yollayabiliyorsunuz; eğer onun da full üyeliği yoksa ayvayı yediniz çünkü o da sadece selam yollayabiliyor 😀

Yabancı Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu: TANDEM Nedir?

Couchsurfing

2 milyonun üzerinde üyeyi barındıran bu site aslında adından da yola çıkabileceğiniz gibi kalacak yer aramak için aslında. Hani boşta bir koltuğunuz var ve evinizde misafir ağırlayabilecek durumda iseniz bu arkadaş size mesaj atıyor. İşte böyle böyle tatile geldim, kız arkadaşım ve ben şu kadar günlüğüne kalacak bir yer arıyoruz diyor size ve kabul ederseniz evinizde konaklıyorlar. Ama bu siteyi aynı zamanda kendinize tandem partner bulmak için de kullanabilirsiniz.


Yabancı Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu: TANDEM Nedir?

InterNations

Bu site de benim sık sık kullandıklarım arasında. Full üyelik yine paralı ama bu sitede gerçekleşen aktivitelere gitmenizi engellemiyor. Bu site yaşadığınız yere yakın çeşitli aktiviteleri size haber veriyor ve buraya giden yerli yabancı insanlar ile tanışmanıza, kaynaşmanıza vesile oluyor.

Yabancı Dil Öğrenmenin En Kolay Yolu: TANDEM Nedir?

Craigslist

Bu siteyi biliyorsanız zaten burada hemen hemen her şeyi bulmanın mümkün olduğunu bilirsiniz. Hiç denemedim ama kesinlikle bir opsiyon kendisi.

Bunların haricinde nasıl bulabileceğinizi anlatayım biraz da size. Mesela eğer bir dil kursuna gidiyorsanız oradaki görevlilere veya hocalara sorun muhakkak bildikleri bölgenize ait siteler bulunuyordur.

Kayıtlı olduğunuz üniversitenizde tandem programı olabilir. Mesela benim sitemde varmış ben çok sonradan öğrendim, çok yakın bir tarihte hatta; başvurumu da yaptım.


Ayrıca Bkz: ODTÜ

Gidin üniversitenizin yakınında kafelerde orada burada, öğrencilerin takıldığı mekanlarda takılın. Muhakkak tanıştığınız insanlar olacaktır; sizin gibi oraya eğitime gelmiş yurttaşlarınızı bile bulabilirsiniz, seve seve yardım ederler size 😀

Önerilen İçerik: Uygulamalı İngilizce Öğrenme Yazılımı: DynEd Hakkında Bilmeniz Gereken Her ŞeyBu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

Cemre
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vizesiz Bir Avrupa Seyahati: Sırbistan
Sonraki
Blog Yazarlığı: Kişisel Blog Açmak & Bilmeniz Gerekenler
blog yazarlığı

Blog Yazarlığı: Kişisel Blog Açmak & Bilmeniz Gerekenler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.