X-Men: Dark Phoenix’in Yönetmeni Filmin Başarısızlığı Nedeniyle Kendini Suçladı

X-Men: Dark Phoenix’in Yönetmeni Filmin Başarısızlığı Nedeniyle Kendini Suçladı

Marvel Comics’in X-Men karakterlerinden uyarlanan ve 20th Century Fox tarafından dağıtılan ABD yapımı süper kahraman filmi. X-Men: Dark Phoenix, 5 Haziran’da vizyona girmişti. X-Men serisinin on üçüncü ve yeni bir X-Men üçlemesinin başlangıç filmi olan filmin başrollerinde Sophie Turner, Jennifer Lawrence, James McAvoy ve Michael Fassbender gibi yıldız isimlerin yer alması beklentileri yükseltmişti.

Ancak film, eleştirmenlerden kötü not aldı. En büyük eleştiri ise filmde, karakter gelişimi veya olay örgüsünden çok CGI’a (bilgisayarla yaratılmış görüntüye) odaklanıldığı konusunda geldi. Bu eleştirilerin ardından X-Men: Dark Phoenix, gişede de çakıldı. Filmin haftasonu açılışı sadece 33 milyon dolarda (yaklaşık 195 milyon TL) kaldı. Hollywood’un en büyük yıldızlarının yer aldığı filmin maliyetinin ise 200 milyon dolar (yaklaşık 1,18 milyar TL) olduğu belirtiliyor. Ayrıca X-Men: Dark Phoenix’in, X Men serisindeki en kötü hafta sonu açılışını sahip film olduğu açıklandı.

Olumsuz eleştiriler ve gişedeki başarısızlık üzerine filmin yönetmeni ve senaristi olan Simon Kinberg sessizliğini bozdu. X-Men filmlerinin öne çıkan senarist ve yapımcısı Kinberg, başarısızlıktan kendini sorumlu tuttu. Kinberg, “Buradayım ve diyorum ki: Bir film beğenilmemişse, bunun suçlusu benim. Bu filmin senaristi de yönetmeni de benim, film seyirciyle etkileşime geçemedi, bu benim suçum” dedi.

X-Men: Dark Phoenix’in Yönetmeni Filmin Başarısızlığı Nedeniyle Kendini Suçladı

Bunu Tahmin Etmenin Yolu Yok

Kendini suçlayıcı tavrıyla dikkatleri üzerine çeken Kinberg sözlerine şöyle devam etti: “Aslında filmi seviyorum ve filmi yaparken de çok güzel zaman geçirdim. Ama gerçekten bunu tahmin etmenin bir yolu yok. Bu, kişiyi çılgına çeviren ama aynı zamanda ayağa kaldıran ve yıllar sonra filmin başarısızlığı konusunda düşünmesine sebep olabilecek bir şey. Eğer filmin zamanlamasının yanlış olduğu veya iyi pazarlanamadığı yönünde bir ders aldığını düşünüyorsan, o zaman alman gereken dersi almamışsındır.”

Önerilen İçerik: Marvel’ın Kurucusu Stan Lee’nin Hayatı Film Oluyor!

 

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Değişiyor ve Yalnızlaşıyoruz

Değişiyor ve Yalnızlaşıyoruz

Sonraki
Türkiye’de “İtibarsız” Görülen İşler ve Çalışma Hayatı
Türkiye'de Çalışma Hayatı, Mesleki İtibarsız ve Bir İşten Ne Bekliyoruz?

Türkiye’de “İtibarsız” Görülen İşler ve Çalışma Hayatı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.