wattpad sorunsalı

 wattpad, günümüzün en çok kullanılan popüler kitap okuma ve yazma platformu. Her kesimden genç yazarı ve okuyucuyu bir araya getiriyor. hem genç ve yetenekli yazarlar hikayeleri ile keşfediliyor hem de okuyucu ücretsiz bir şekilde dilediği türdeki kitabı okuma imkanı buluyor. 

 bütün bunların yanında wattpad aynı zamanda popülerlik peşinde koşan gençlerin de başka şeylere yönelmesine sebep oluyor elbette ki bunda platformun suçu olduğunu söyleyemeyiz.

 daha çocuk yaşta olan kesim popülerlik uğruna +18 içeriğe sahip kitaplar yazmaya ve yayımlama başlıyor. onların yazdığı yetmezmiş gibi genç yetişkin hemen hemen her kesimden insan da bu hikayeleri okuyor ve kısa zaman içerisinde bu tarz hikayeler milyonlarca okuyucuya ulaşıyor.

 kitapların içeriği ensest ilişkiye kadar giderken hikayelerin yorumları da bir o kadar ilginç ve berbat halde. binlerce yorum geliyor ve çoğunluk okuduğundan zevk aldığını ve daha fazlasını istediğini söylüyor. evet +18 türde içeriklerin yazılması yasak olan bir şey değil ama bunu yapanın bir çocuk olması… ahlaki açıdan gerçekten üzülmemiz ve üzerine gitmemiz gereken bir şey. 

 tabi ki bu konuda büyük ölçüde hata ailelerin. internetin bilinçsiz kullanımın nelere sebep olacağını bilmediklerinden ya da umursamadıklarından çocuklara her türlü imkanı sağlıyorlar. bunun sonucunda çocuk internette gördüğü ahlak dışı şeylerden etkilenerek bu tarz şeylere başvurabiliyor. bunun önüne geçmemiz tabi ki de bizim elimizde olan bir şey. 

lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım onları bu tarz olaylardan koruyalım.

   

celil-satir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Mesleği İçin 56 Yıl Kadın Olduğunu Gizleyen Tarihin İlk Kadın Doktoru

Mesleği İçin 56 Yıl Kadın Olduğunu Gizleyen Tarihin İlk Kadın Doktoru

Sonraki
Otomobil Denilince Akla Gelen İsim

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.