Apple’ın Kredi Kartı Ne Gibi Avantajlar Sunacak?

Apple’ın Kredi Kartı Ne Gibi Avantajlar Sunacak?

Teknoloji devi Apple geçen mart ayında kendi kredi kartı olan Apple Card’ı tanıtmıştı. Ancak bu duyurudan sonra Apple Card’ın geleceği ile ilgili herhangi bir bilgi verilmemişti. Apple cephesinden Apple Card ile ilgili açıklama geldi. Bloomberg’in haberine göre, Apple Card’ın ilk müşterileri önümüzdeki birkaç hafta içinde kredi kartlarını alacaklar. iPhone’daki Cüzdan uygulamasıyla entegre bir şekilde ve iOS 12.4 sürümüyle çalışan Apple Card ile şirket geleneksel ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlıyor. Goldman Sachs ile Apple ortaklığının bir ürünü olan kart, kullanıcılardan herhangi bir gecikme ücreti ve yıllık ücret almıyor.

Apple’ın Kredi Kartı Ne Gibi Avantajlar Sunacak?

Apple Ürünlerinde İndirim Sağlayacak

Apple Card kullanarak Apple Pay aracılığıyla yapılan her alışverişte yüzde 2 oranında bir geri ödeme olacak. Bu geri ödeme oranı, Apple’dan satın alınan ürünlerde ise yüzde 3’e çıkacak. Sadece fiziksel kartın kullanılmasıyla birlikte ise bu geri ödeme oranı yüzde 1’e düşecek. Gizlilik odaklı üretilen Titanyum Apple Card’ın üzerinde kart numarası, CVV güvenlik kodu, son kullanma tarihi veya imza yok. Kabartmalı olan tek şey ise kart sahibinin adı ve soyadı olacak. Ayrıca kart, makine öğrenimi teknolojisinden faydalanıyor. Böylece, kart harcamalarınızı hangi kategorilerde yaptığınızı görebileceksiniz. Apple Card’ın Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yurt Dışından Alışveriş Yapmak | Aliexpress
Yurt Dışından Alışveriş Yapmak | Aliexpress

Yurt Dışından Alışveriş Yapmak | Aliexpress

Sonraki
Zamanda Tutulup Kalmak…

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.