Vaktimizin Olmadığını Söylediğimiz Şeyler

  • Egzersiz Yapmıyoruz

İşimiz çok oluyor veya çocuklardan zaman bulamıyoruz. Egzersiz yerine her şeye vakit buluyoruz. Sağlığımızın yerinde olabilmesi için egzersiz yapma ihtiyacını unutuyoruz. Hareketsizlik hastalığı beraberinde getirir.

  • Sağlıklı Beslenmiyoruz 

Fast Food veya hazır gıdalar ile karnımızı doyuruyoruz ama uzun solukta sağlığımızın kötü gidişatını unutuyoruz. Yediğimiz hızlı yemekler sağlığımızı da hızlı bir şekilde tüketiyor.

  • Su Içmiyoruz

Çay veya kahve içmeyi suyun yerine koyuyoruz. Vücudumuzun büyük bölümünün su olduğunu unutuyoruz. Su alışkanlığı edinmek gerekiyor, bir süre sonra cildiniz size teşekkür etmesini bilecek, kendinize ufak bir şans verin.

Bu dünyada yapabileceğiniz en büyük yatırım yine kendinize olacaktır. Bu nedenle egzersiz ve sağlıklı beslenmeyi hayatınızın en güzel köşesine koymalısınız. Aynı zamanda ruhunuzu pozitif enerji ile beslemelisiniz. Zihinsel olarak da kendinizi rahatlatacak hobiler bulmak hayata olan bakış açınızı değiştirecektir. Unutmamak gerekir ki bu dünyada ne kadar para veya kaç tane evin olduğu çok anlamsız kalır sağlığın kötü olduktan sonra.

yazar

Yazar: 𝖡𝖾𝗋𝗄𝖺𝗇 𝖦𝗂𝗋𝗂𝗍

iletişim: giritberkan@outlook.com.tr

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.