Kadın Koltuğunu Yatırdığı İçin Koltuğu Yumruklayan Adam

Uçakta Kadın Koltuğunu Yatırdığı İçin Koltuğu Yumruklayan Adam

Kadın Koltuğunu Yatırdığı İçin Koltuğu Yumruklayan Adam

Geçtiğimiz günlerde Amerikan Havayolları’na ait bir uçakta yolculuk eden kadın koltuğunu yatırdığı için durmadan yumruklayan adama denk geldim. Olayın netleşmesi için biraz bekledim ki yanlış bir bilgi vermeyeyim. 

Kadın yemek servisi esnasında koltuğu kaldırıyor sonrasında adam yemeği bitirince geri indiriyor. Bu andan sonra adam sertçe yumruk atmaya başlıyor ve durmuyor. Kadın bunun üstüne aşağıdaki videoyu kaydediyor. Çünkü hostes kadını uyarıp adama içki ikram etmek istemiş. 

Kadının nasıl bu kadar dayandığı hiç kimse anlayamıyor. Türkiye’de de sıkça şehirlerarası otobüslerdeki diz mesafesi ve koltuklardaki sıkıntılar yüzünden gündeme geliyor. Genelde haklı ve haksız diye ikiye bölünüyoruz. Benim oyum kadın haklı kısmına. Parasını verdiysem makul ölçüde o koltuğu yatırabilmeliyim. 

yazar

Yazar: Yürüyen Johnnie

Serçeciler okumasın.

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum

  1. neden rahatsız edildiğini düşünüyorsun anlamadım . koltuğun yatırılması arkadaki yolcuyu rahatsız ediyorsa bütün koltukları dik konumda sabitlerler olur biter. ama öyle birşey olmadığı için her koltuğun yolcuyu bir nebze rahat ettirmesi için belli sınırlar içerisinde yatırılmasına müsaade edilir her yolcu eşit şekilde bu hakkını kullanabilir. bu görgü kuralı falan değildir asıl görgüsüzlük buna tahammül edememektir

  2. Adam rahatsız edildiği ölçüde rahatsız ediyor, yumruklama diye büyütmeye gerek yok. Yazılı olmayan kurallar vardır mesela yere tükürmek ayıptır, bir bankoda sıra bekleyenlerin en önüne geçmek ayıptır. Bu minvalde baktığınız zaman kadına hak veriyorsanız görgüsüz olarak nitelendirilirsiniz. Adamın yaptığı doğru demiyorum lakin böyle insanlara tepki verilmeli ki yaptıklarında ne yanlış olabilir düşünmeliler.