Sevgililer Günü İlişkiye Ne Yapabilir?

 Bir insanı sevdiğinizde onunla olan ilişkiniz size özeldir. Şarkılarınız, filmleriniz, kimsenin anlamadığı kendi esprileriniz ve daha niceleri  sizi siz yapar. Herşey bu kadar özelken sizi bir sürünün parçası yapmak isteyenlerin  uydurduğu bir güne aşırı önem yüklemek  pek mantıklı değil.  

Bir ilişki toplum  ve aile tarafından yönetilen bir hal almamalı. Elbette destek almak ve onların deneyimleri değerlidir fakat  bu bağımlılık haline gelmemeli.Bu  sinsi bir durumdur. Herkezin yaptığı masum görünen bir şey (sırf adı sevgililer günü diye anlam içermeyen bir günü kutlamak gibi) yavaş yavaş bizi günümüzde sık görülen toplumda hoş görülmek için rol yapma durumuna sokar. Bu zamanla kendine yabancılaşmaya sebep olabilir.

 Zamanla iki yol çıkar karşınıza ya ne  yapabileceği belli olmayan biri oluruz ya da bir anda ne  hale geldiğimizi anlarız ve sonrasında bir suçlu ararız genelde bu sevdiğimiz kişi olur. Sonuç  gene toplum için devam eden kötü bir ilişki ya da kötü  ayrılıktır. Tabi sadece sevgililer günü kutlamak buna sebep olmaz ama kendimize ” Bunu yapmak istiyor muyum  yoksa istemem mi gerekiyor?” şeklinde sormalıyız. Birde bugün için şunu sormalıyız “Onu ilk gördüğüm gün, çıktığımız ilk gün, seni seviyorum dediği gün ile sadece etiketi sevgililer günü olması dışında anlamı olmayan sıradan bir gün aynı değerde mi?” .Hangisi kutlamaya değer? Umarım sizin için değerli günleri ve sadece içinizden geldiği için özel olan günleri kutlarsınız ve  kendiniz olarak yaşayıp sevilirsiniz. Unutmayın sadece kendiniz 24 saat yanınızdasınız toplum değil. 

Düşününce anlarsın
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Uçakta Kadın Koltuğunu Yatırdığı İçin Koltuğu Yumruklayan Adam
Kadın Koltuğunu Yatırdığı İçin Koltuğu Yumruklayan Adam

Uçakta Kadın Koltuğunu Yatırdığı İçin Koltuğu Yumruklayan Adam

Sonraki
Blog Nasıl Açılır?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.