Taşları Üst Üste Koymak

Taşları Üst Üste Koymak

Taşları Üst Üste Koymak

Merhabalar efendim.

ilk yazım olucak inşallah beğenirsiniz, bakalım. malesef imla kurallarından bir haberim, affola.

efendim nedir bu taşları üst üste koymak? herbirimizin bir hedefi var biliyorum, bu hedef küçük çaplıda olabilir, elbet çok çok büyük hedeflerde olabilir. bu hedefe ilerlerken,(gerçekten hedefin ne olduğu çok mühim değil) hayat her an karşımıza farklı şeyler çıkarır. biz bir yandan ilerlemeye devam ederken bir yandanda mücadele ederiz hayatla. hem her mücadele aslında birşeyler kazandırır bizlere.

farklı şeylere ilgi duyabiliriz, belki biz istemeden hayat bizlere birşeyler öğretir.

biz belki doğuştan, yufka gibi bir yüreğe, üstün bir matematik zekaya veyahut çok cesur bir duruşa sahibizdir.

işte taşları üst üste koymak bu noktadar başlar, bence başlamalı.

bir örnek ; iyi bir mimar olmak istiyen bukenin, yazın çalışmak için girdiği iş mimarlıkla ilgili olsun, okuduğu kitap mimarlıkla ilgili veyahut iletişim kıtabı olsun her nede olsa iletişim beceriside genç bir mimar için çok değerli. sonra mesela esnaf olan babasından küçüklükten beri duyduğu ticaretle ilgili bilgileride bir taş diye hedefine doğru, tırmanmak istediği yere doğru üst üste koysun. mesela gidip (tabii hayatın zorunlu halleri dışında ) garsonluğu tercih etmesin, roman okumayı yine. ee tabi birde keyfe keder yapılan şeyler çok farklı.

eğer taşları üst üste koymayı bilirsek çoğu zaman kaybeden değil, kazanan oluruz, o yaşadığımız mutsuzluklar, bir zorluk ve engel değil çok değerli bir tecrübe taşı olur. eğer taşları üst üste koyabilirsek hedefe bir şekilde ulaşırız ve gerçekten anlamlı birşeyler olmaya başladığını gözlerimizle görürüz.

haydi o zaman bu okuduğunuz yazıda güzel bir taş olsun. alın, hayatı ve insanları, hayatınızı ve kendinizi anlaya bilmek ve başarıya taşıya bilmek adına, alın ve yerine koyun.

teşekkürler, mutlulukla kalın efendim.

EnesReis
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kitap Oku-yamamak
Sonraki
Türkiye’de Seçimlerde Oyların Çalınmadığını Gösteren Video

Türkiye’de Seçimlerde Oyların Çalınmadığını Gösteren Video

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.