SPORA NASIL BAŞLARIM

    Genel olarak herkesin ortak problemi; spora başlıyamıyorum, başlasam da bir zaman sonra bırakıyorum. Yapmanız gerekenleri yine listeleyeceğim:)

1.SPORU GÖZÜNÜZDE NORMALLEŞTİRİN

   Şimdi nasıl normalleştireceğim diye düşünebilirsiniz. Hemen açıklıyorum. Her gün yemek yemek, su içmek  gibi alışkanlıklarınız varsa ve bunlar size  yapması çok normal geliyorsa sporuda öyle görün. 

2.SPORU EĞELENCELİ HALE GETİRİN

Eğer dans etmeyi seviyorsanız dans edin. Hareketle ilgili ne yapmayı seviyorsanız onu yapın. Spor yapmayı kendinize sevdirin.

3.HEDEFE ODAKLAN

    İster kilolu ol ister zayıf ol spor yaparken sadece aynada göreceğin o harika vücuda odaklan. Zaten aynada o harika vücudu gördüğünde iyi ki diyeceksin , iyi ki dayanmışım diyeceksin.

4.HEP HAREKET ET

   Mesela dizi izliyorsun dizi izlerken spor yap. Hareket et. Bir şeyler izlerken ve dinlerken zaman daha hızlı geçer. Yada spor yaparken şarkı aç, şarkıya odaklan ki zaman hızlı geçsin.

5.SOSYAL MEDYADA SPOR YAPAN İNSANLARI TAKİP ET

   

   Eğer bir insanın spor yapıp ne kadar değiştiğine şahit olursan bunu bende yapabilirim diyip sende hevesleniceksin. Ama dediğim gini sonradan bırakma ve alışkanlık haline getir bunu. Alışkanlık kazanmak zor olabilir ama hayat ne kadar kolay. Sadece dayan en büyük destekçin sensin çünkü.

RABİA KILIÇ
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Kuru Kuzu Göbeği Mantarı Dolması

Kuru Kuzu Göbeği Mantarı Dolması

Sonraki
YENİ NESİL YEŞİL ZEYTİNLİ PİRİNÇ PİLAVI

YENİ NESİL YEŞİL ZEYTİNLİ PİRİNÇ PİLAVI

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.