sosyal medyanın iyi ve kötü yanları ve uzaylılar

Fotoğraf sahibi: Ketut Subiyanto (@Ketut Subiyanto on Pexels)

Sosyal medya hayatımızı hem iyileştiren hem kötüleştiren bir yerdir.

İYİ

    Sosyal medya bizim edindiğimiz bir nimettir. Belki hayat boyunca kalıcı bir arkadaşımız olmayacak ama sosyal medya en iyi arkadaşımızdır.bizim yeni bilgiler öğrenmemizi kolaylaştırır . Sosyal medya daha ortaya çıkmamışken insanlar bir bilgiyi öğrenmek için kütüphanelerde saatlerce vakit geçirirdi ama şuan insanlar bir bigiye kolayca ulaşabilmektedir.

     Biz insanoğlu bunun zorluğunu fark etmiş ve zamandan tasarruf etmemizi sağlamıştır.Ayrıca e-kütüphanelerden kolayca kitap okumamızı sağlar.Kitapları bulmak için satıcı satıcı gezmek zorunda kalmayız…

KÖTÜ

        Biz insanlar internetin faydalarını görürken zararını bazen görmez.Bana göre e-kütüphanelerden kitap okumaktansa bir kitabı elle tutmak daha iyidir.

   Ayrıca sosyal medya duruş bozukluklarını da beraberinde getirir.Bu olay çocuk yaşlarda sosyal medya bağımlısı olan çocuklarda daha sık görülmektedir.görme bozuklukları özellikle de miyop daha sık görülmektedir. Özellikle çocuklar genç yaşta gözlük kullanımına alışır 15-16 yaşlarında lens kullanabilmektedir.Hatta bu olay polis vb. meslekleri olamamayı bile sağlar.

      Ben gelecekte yapay zekanın bizi ele geçireceğini düşünüyorum.Belkide Dünya onlara kalacak .Kendi canavarımızı kendimiz yaratacağız .

       Ayrıca insanlar sosyal medyaya bağlı kalıyor.Artık canlı canlı sosyalleşemiyor.Artık canlı arkaşlar yok. Aileler artık birbirleriyle oturup sohbet etmiyor.İnsanlar kendileriyle baş başa kalmıyor.Kendilerine hobi edinemiyor. Artık hayattan zevk alamayan insanlar yetişti.Kendilerini keşfedemez hale geldi.

 

SOAYAL MEDYADAN KAÇAMAYIZ ÖNEMLİ OLAN ONU AKILLICA KULLANMAK VE GÜNDE EN FAZLA 1-2 SAAT KULLANMAK. 

*KAÇMAYALIM AKILLICA KULLANALIM*

 

TEKNOLOJİ VE UZAYLILAR

    Uzaylılar bence bizden kat kat daha iyi bir teknolojiye sahip. Ayrıca bence onlar aramızda ve yayılacaklar.Onların varlığına inanmayanlara tek söyleyebileceğim şu:

   Sizce biz bu koskoca evrende yalnız mıyız?

Belkide bizde onların arasına gireceğiz.

51. Bölgede olanlara inanıyorum çünkü oranın bir çalışanı orada uzaylılar olduğunu ve hükümetin bunları bildiğini iddia ediyor.

Dünyaya  gelecek teknolojiye sahipler

 ONLAR BİZDEN KAT KAT DAHA İYİ TEKNOLOJİYE  SAHİP

 

EYLUL KAYA
okuyor
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BİR ÖĞRETMENİN NOT DEFTERİ
Sonraki
Buz Ve Ateşin Şarkısı

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
Mart ayı blog yarışması başladı, 1.000 TL'ye kadar ödül kazanabilirsin
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.