Aşk 101 (Ahmet katıksız)

Kaynak belirtilmedi

11.sınıfa giden 5 karakter ‘in hayatlarını,mücadelerini,neler yaşadıklarını, hayatlarının arka planında nelerle başa çıktıklarını konu alan 2 sezonluk bir netfilx dizi.

karakterlerin yaşlarından ötürü yaşadığı belli başlı problemler var . Aile sorunları ,anlaşmazlıklar,lise hayatı , zorbalıklar , özgüvensizlikler gibi duyguların işlendiği ve bu duyguların arkasında yatan sebepleri izlediğimiz bir geçlik dizisi .

1. sezonundan bahsedecek olursak ; bence izleyicin içine dokunan konuların gayet güzel işlendiği ve her açıkan tatmin edebilecek bir sezondu.  Hayatlarında yolunda gitmeyen bazı şeylerin  farkına varıldığı ve bunlara artık tahamül edemikleri bir noktaya gelmişlerdi.  Kerem ,Sinan ,Osman,Işık ve Eda  dizinin başında birbirinden bağımsız olan kişilerin ortak bir sorunu paylaştıktan sonra okuldan atılmamak için bir araya gelip bir çözüm üretmeleri gerekiyordu işte tam bu noktada birbirinden farklı beş insanın nasıl bir araya geldikleri , nasıl grup oluşturdukları ,sorunları için çözüm üretişleri,en umutsuz noktada bile pes etmeyip tekrardan bir araya gelmelerini izlemek bence insanın içindeki heyecanı ve mücadele duygusunu uyandırıyor.ilk sezonu’nun 10 üzerinden 8′ i hak ettiğini düşünüyorum . Böyle dizilerin daha çok yapılmasını isterim.

 

2. Sezonda işler biraz değişiyo grup dağılma noktasına geliyor. Bir yandan üniversite sınavına hazırlanırken bir yandan hayatlarıyla mücadele ediyorlar. kafaları karışıyor ve bir dönüm noktasına geliyorlar ya hayatları için  sınavı kazancaklar ya da her şey berbat olacak.Sınava nasıl hazırlanmaları gerktiklerini öğreniyorlar herkes farklı bir yol izliyor ve haytlarında ilk kez bir şeyi bu kadar ciddiye alıyorlar.

 

Genel olarak güzel bir dizi çünkü sosyal hayattaki bir çok tabu konuya değiniyor ve farkındalık uyandırıyor.

 

 

 

Kübra
Kübra Şentürk
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
GÜNE DAHA ENERJİK BAŞLAYABİLİRSİN.
Sonraki
van medyum yasemin hoca garantili medyum

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.