Sevgililer Günü İçin Gidilebilecek 6 Tatil Yeri

Sevgililer Günü İçin Gidilebilecek 6 Tatil Yeri

Sevgililer günü yaklaştığında bütün çiftlerde ‘‘Acaba ne yapsak’’ telaşı oluveriyor. Yapabilecek onlarca şey içinde belki de en cazip gelen ise küçük bir seyahate çıkmak ağır basıyor. Çiftler için birkaç günü geçmeyen kısa kaçamaklar oldukça tercih ediliyor. Ben de bu yazımda kısa kaçamaklar için ideal, sevgililer günü için gidilebilecek Türkiye içindeki tatil yerlerini sıraladım.

Hadi hep birlikte göz gezdirelim!

Sevgililer Günü İçin Gidilebilecek 6 Tatil Yeri

Sapanca ve Abant

Sapanca, Sakarya şehrine bağlı ve oldukça vesaitle ulaşım sağlanabilecek ideal mekânların başında geliyor. Özellikle İstanbul’da yaşayan çiftler için ilk tercih edilecek mekânlardan biri Sapanca olacaktır. İstanbul’dan özel araçla da kısa sürede ulaşılabilecek Sapanca, ayrıca Adapazarı Ekspres treniyle de oldukça nostaljik bir seyahat sunabilir. 60’ı aşkın tesisle de pek çok otel avantajı da sunduğu gibi ayrıca birkaç günlük kalınabilecek tatlı dağ evleri de bulunuyor.

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Abant, çiftlerin ya da kış kaçamağı yapmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri mekânların başında gelmektedir. Özellikle kış aylarında Abant Gölü manzarası ve ormanlık alanın karlarla kaplı olması adeta kartpostal hissi uyandırmaktadır. Gölün etrafına dizilen dağ evleri ve çeşitli oteller birkaç günlük kaçamak için idealdir.

Sevgililer Günü İçin Gidilebilecek 6 Tatil Yeri

Büyükada

Marmara bölgesinde yaşıyorsanız, özellikle de İstanbul’da ve şehir dışına çıkmanız çok da mümkün görünmüyorsa en ideal tatil olanağını size Büyükada sunacaktır. Bahar ve yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle dolup taşan ada, kış aylarında oldukça tenha olmaktadır. Otellerin neredeyse çoğunluğunun boş, sokakların ise bomboş olduğunu görürsünüz. Bu yüzden yalnız kalmak isteyen çiftler için ideal tatil kesinlikle Büyükada’dır.

Kapadokya

Sevgililer günü kaçamağı denilince akla hemen Kapadokya geliyor. Kıymeti bütün dünya tarafında dört mevsim bilinen Kapadokya, sevgililer gününde ayrı bir görsel şölen sunmaktadır. Adeta bir aşk şehrine dönüşen Kapadokya, çeşitli otel seçeneğiyle de keyifli bir konfor da vaat ediyor. Kapadokya’ya giderken ulaşımın en mantıklı yolu uçak ve uçaktan sonra da otelinizin sizin için tahsis etmiş olduğu servislerden yararlanmaktır. Aksi takdirde kışın zor şartlarına maruz kalabilirsiniz.

Şirince ve Bodrum

Yaz aylarında yolunuz Şirince ve Bodrum’a mutlaka düşmüştür. Türkiye’nin en çok tercih edilen yazlık beldelerinin başında gelen Şirince ve Bodrum’u hiç kışın sessiz ve tenha haliyle gördünüz mü? Bodrum ve Şirince’nin yazın sizi büyüleyen sokakları, kışın sessiz ve tenhalığıyla çok daha başka yönleriyle büyüleyecektir. Sevgilinizle istediğiniz sokakta el ele tutuşarak yürüyebilir ve bu meşhur ve yoğun beldelerin tenhalığında keyfini sürebilirsiniz.

Eskişehir 

Ulaşımı kolay olsun, insanların içinden çok da ayrılmayalım diyorsanız eğer Eskişehir de oldukça iyi bir tercih olabilir. Özellikle sevgililer gününde sevgilisini alıp aşk şehri Venedik’e gidemeyenler için Türkiye’nin Venedik’i denilen Eskişehir iyi bir tercih olabilir. Meşhur Porsuk Çayı’nın yakınında sevgilinizle kahve içtikten sonra burada yürüyüş yapabilirsiniz.  Sevgililer Adası diye de bilinen burada oluşturulmuş Aşıklar Adası’na gidip vakit geçirebilirsiniz. Akşam güzel bir restoranda yemek yedikten sonra şehrin gece hayatına katılabilirsiniz. Eğer 20li yaşlarınızın başındaysanız çok keyif alacağınız bir Sevgililer Günü kaçamağı yaşayabilirsiniz.

Uludağ ve Ilgaz

14 Şubat için yapılabilecek en iyi etkinliklerden biri de kış sporları olacaktır. Türkiye bu konuda oldukça zengin bir ülke olması yanı sıra en ideal, otel bakımından en rahat edilebilecek dağlar da Uluda ve Ilgaz olacaktır. Uludağ kış ayları boyunca en çok turist olan oldukça kalabalık grupları ağırlayan en meşhur yerlerden biridir. Biraz daha tenha yerler arıyorsanız Ilgaz tam size göre olacaktır.

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ümitsizlik
Sonraki
Geri Kafalılık

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.