sevgi neydi

Tamam başlık kopya oldu selvi boylum al yazmalım filminden herkesi derinden etkileyen filmin en can alıcı cümlesi, neydi bu sevgi denilen şey…

Doğduğumuzda başlar sevgi arayışımız demek ki insanı var eden bir dürtü, insanız ve sevgiye ihtiyacımız var. Yaşayabilmek için ekmek, su ve hava gibi mi yani olmasa olmuyor mu (?) Sevgisiz olmak hep sorun zaten evlilik proğramlarının tutmasının nedenlerinden biri değilmi sevgi arayışı siz bakmayın izleyicinin çoğu evlenmelerini beklemiyor zaten ya da beklemiyordu doğru kelime.Proğram içinde kavga olsun, biri diğerini reddetsin istenilen bu. Peki niye mi çünkü sevgi yaşayarak öğrenilir. Sevginin ne olduğunu öğrenemeyen insanlar ise kavga ve tartışma ister. Bazıları kendilerini tehditle sevdirmeye çalışır, bazıları sırf sevildiğini hissetmek için dayak atar dövdüğü kişi yine de kendisinin yanında dursun diye. Sahi neydi sevgi çocuklarımıza halen vaktimiz varken öğretmemiz gereken sevgi aşk mı boşverin ya ne aşkı o bile bir çıkar ilişkisi değil mi o halde sevgi neydi.

 Sevgi karşılık beklemeden sevme sanatıydı. Gerektiğinde vazgeçmekte büyük bir sevgi değil miydi. 

O halde çocuklarımıza sevgiyi öğretmenin yolunu bulmaya çalışmalıydık geç kalmadan hadi şimdi yerden ufak bir çakıl taşı alalim ve sevmeyi öğretelim tüm insanlığa hiçbir karşılık beklemeden. Olmaz mı(?)

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum