Sağlıklı Yaşam ve Psikoloji

Size ideal fizikte olmanın yolundan bahsedeceğim. Yalnız, diyet listeleri, spor programları yazmamı beklemeyin . Her şey gibi ideal kilo da psikoloji terimiyle o kadar ilgili ki. Yapmanız gereken şey kolay görünen ama çoğu zaman uygulamakta zorlandığımız bir şey. ” Kendini Sevmek.” Kendini sevmeyen bir insan , başkalarının onu nasıl gördüğünü umursar, kendini seven bir insan ise kendini nasıl görmek istediğini umursar. Vücudumuz kusursuz yaratılmış bir unsur ve maalesef onu yıpratan bizleriz. 

Size metabolizma yaşından bahsedeyim aslında tüm olay burada bitiyor. 20 yaşında birinin metabolizma yaşı 40 olabiliyor aynı şekilde 40 yaşında birinin de 20 olabiliyor. Bunun sebepleri kendimize bakmamak, sağlıksız beslenmek, uyku düzensizlikleri, psikolojik çöküntüler. Sonrasında kilolar ve beraberinde hastalıklar geliyor. 

Bir insan gerçekten mutlu olduğunda , kendisine saygısı ve sevgisi olduğunda aynı zamanda sağlıklı da oluyor. Mutlu olan insanlar , mutlu olmasının bir başkasının elinde olmadığının bilincinde olan insanlar oluyor genelde. Bu insanların hayatında hiç mi sorun olmuyor diyeceksiniz, hiç mi üzülmüyorlar, kırılmıyorlar… Tabi ki oluyor, tabi ki üzülüyorlar bu insanlığın doğasında var. Ama sizler bir ilişki bittiğinde “Onsuz kaldım” diye üzülürken, bu kişiler ” Bensiz olmayı seçti.” gerçekliğini kucaklıyorlar. Ve kabulleniş gerçekleşince atlatmak daha kolay oluyor .Kendilerini toparlamaları da daha az yıpranmışlıkla ilerliyor.

Bu yaşam bize bir kez bahşedilmiş ve tekrar şansımız yok . Bu yüzden günlerimizi, aylarımızı, yıllarımızı bir şeyler için üzülerek geçirmek anlamsız. 

Kendi hayatımdan yola çıkarak bir tavsiye vermem gerekirse ; Bu şekilde yaşam felsefesine sahip olduğumdan beri metabolizma yaşım  10 yaş geriledi ve kendimi çok daha iyi hissediyorum her açıdan. Kendime saygım var ve kendimi seviyorum. Haydi siz de kendinizi sevmeye hemen şimdi başlayın .:)

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum