Sağlıklı Beslenme Hakkında İpuçları

Sağlıklı Beslenme Hakkında İpuçları

Sağlıklı Beslenme Hakkında İpuçları

Bu sefer ki yazımda sağlık hakkında bilgilendirme yapmak istedim çünkü her şeyden önce sağlığımız önemlidir biz kendimize iyi bakmazsak bedenimizde bu durumdan hoşnut olmaz ve tepkiler vermeye başlar. Eğer kendimize iyi bakar ve sağlığımızı düşünürsek hep genç ve dinç kalırız.Şimdi birkaç madde oluşturarak sizlerle paylaşmak isterim.

-Limonlu zeytinyağı mucizesi: Bir miktar doğal sızma yağın içerisine damlattığınız limon ve üzerine serptiğiniz kekik ( “muhteşem üçlü” olarak tanımladığım bu iksir )  kahvaltı sofralarında da bulunan ve faydaları oldukça iyi olan doğal yağın sindirim problemlerini ortadan kaldırıp kabızlık giderdiği,vücuda detoks yaptığı,toksinlerden arındırdığı bilinmektedir. Karaciğer ve safra kesesine yardımcı olur. Bu ıkı organ vücuttaki yağların iyi sindirilmesi ve metabolizmanın güçlenmesi için önemlidir. Kan dolaşımını arttırır ve erken yaşanmayı önler.

-En çok sevdiğim içeceklerden biri olan yeşil çay mucizesi: Yeşil çay birçok kanser türüne olumlu etki yapar,parkinson ve alzheimer hastalığına karşı korur,bağışıklığı arttırır ve yağ yakımına özellikle spor sonrasında içilirse daha cok etki gösterir.

-Kur’anı kerim’de adı gecen nadir meyvelerden biri olan incir,kalp sağlığını korur,bağışıklığı güçlendirir,iyi bir antioksidan olduğu için kanser hücrelerinin oluşumuna engel olur,lif içerdiğinden dolayı sindirim sistemini korur ve bağırsakları hareketlendirir.

-C vitamini kaynağı portakal: Vücudu toksinlerden arındırarak hastalıklara yakalanma riskini azaltır,içerdiği lif mide hastalıklarına karşı da iyi gelir,yüksek c vitamini içerdiğinden soğuk algınlığı riskine karşı vücudun direncini arttırır.

Portakal_cicegim
İstanbul Aydın üniversitesi mezunu Okumayı ve yazmayı seven
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bekçiler Neden Yaşlıların İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Görevlendirilmiyor?
Bekçiler Neden Yaşlıların İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Görevlendirilmiyor?

Bekçiler Neden Yaşlıların İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Görevlendirilmiyor?

Sonraki
Kaybetmeye Yakınken

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.