in

Sağlıklı Beslenme Hakkında İpuçları

Sağlıklı Beslenme Hakkında İpuçları

Sağlıklı Beslenme Hakkında İpuçları

Bu sefer ki yazımda sağlık hakkında bilgilendirme yapmak istedim çünkü her şeyden önce sağlığımız önemlidir biz kendimize iyi bakmazsak bedenimizde bu durumdan hoşnut olmaz ve tepkiler vermeye başlar. Eğer kendimize iyi bakar ve sağlığımızı düşünürsek hep genç ve dinç kalırız.Şimdi birkaç madde oluşturarak sizlerle paylaşmak isterim.

-Limonlu zeytinyağı mucizesi: Bir miktar doğal sızma yağın içerisine damlattığınız limon ve üzerine serptiğiniz kekik ( “muhteşem üçlü” olarak tanımladığım bu iksir )  kahvaltı sofralarında da bulunan ve faydaları oldukça iyi olan doğal yağın sindirim problemlerini ortadan kaldırıp kabızlık giderdiği,vücuda detoks yaptığı,toksinlerden arındırdığı bilinmektedir. Karaciğer ve safra kesesine yardımcı olur. Bu ıkı organ vücuttaki yağların iyi sindirilmesi ve metabolizmanın güçlenmesi için önemlidir. Kan dolaşımını arttırır ve erken yaşanmayı önler.

-En çok sevdiğim içeceklerden biri olan yeşil çay mucizesi: Yeşil çay birçok kanser türüne olumlu etki yapar,parkinson ve alzheimer hastalığına karşı korur,bağışıklığı arttırır ve yağ yakımına özellikle spor sonrasında içilirse daha cok etki gösterir.

-Kur’anı kerim’de adı gecen nadir meyvelerden biri olan incir,kalp sağlığını korur,bağışıklığı güçlendirir,iyi bir antioksidan olduğu için kanser hücrelerinin oluşumuna engel olur,lif içerdiğinden dolayı sindirim sistemini korur ve bağırsakları hareketlendirir.

-C vitamini kaynağı portakal: Vücudu toksinlerden arındırarak hastalıklara yakalanma riskini azaltır,içerdiği lif mide hastalıklarına karşı da iyi gelir,yüksek c vitamini içerdiğinden soğuk algınlığı riskine karşı vücudun direncini arttırır.

yazar

Yazar: Portakal_cicegim

Hayat dediğimiz yasam bizim için sınav değil midir ? Herkes sınavlara giriyor fakat geçmek için çaba gösteren kimse yok oyleyse kendimiz için ve başkalari için bir başarı kazanmaya var mısınız ?

Blog YazarBlog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.