Sadakatsiz dizisi üzerine bir takım lakırdılar

Doktor Foster’ın yerli uyarlaması olan Sadakatsiz üzerine yazmak istiyorum bugün. Her Türk dizisin de olduğu gibi bu dizide de kaos hakim fakat güncel sorunlarımızdan bence en önemlisine de değiniyorlar bu dizide. Cansu Dere her zamanki gibi bu seferde rolünün hakkını fazlasıyla veriyor, beni Caner Cindoruk şaşırttı daha öncesinde ekranlarda merhametli, iyi kalpli olarak tanıdığımız günlük hayattaki rolünü de bu vasıflar üzerinden biçtiğimiz adam bu sefer karşımızda aldatan, kötü birine dönüştü ve açıkçası çokta yakıştı çok başarılı bir oyunculuk sergiliyor…

Gelelim dizinin konusuna ve neden “bence en önemli toplumsal sorunumuz” deme sebebime; dizinin konusunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum “karısına ihanet eden, tüm çevresini de bu yanlışına ortak eden bir adam ve onu çok sevmesine rağmen bunu kendine yediremeyip intikam almaya çalışan kadın”. Toplumsal sorunumuzda şu; sizlere “eşiniz sizi aldatsa ne tepki verirsiniz” diye sorsam çoğunuz boşarım ya da terk ederim diye yanıt verir ama o işler aslında öyle olmuyor. Cansu Dere’de tam bu noktada rolünün hakkını veriyor işte kocasının ona ihanet ettiğine emin olduktan sonra kocasıyla bir konuşma yapıyor ve kısaca şunları diyor “evlenirken birbirimize söz vermiştik bir gün başkasını arzularsak dürüst olacaktık, eğer şimdi başkası olduğunu kabul eder ve bunu bitirirsen seni affederim çünkü sanırım seni halen çok seviyorum” falan filan zıttırı pıttırı oynadığı en güzel sahnelerden biriydi sanırım neyse sevgili eşi de “ne? seni aldattığımı nasıl düşünürsün?” diyor. Ah çok acı ne yazık ki evlilik yüksek ve ciddi bir mecra eşim beni aldatsa da bir şans vermeliyim çocuklarım var ya da onca senenin hatırına diyen, bu kafa yapısında olan çok insan var çok yazık arkadaşlar gerçekten. Birine ihanet etmek bence alışılmış bir davranış hata değil telafisi yok. İhanet de insana yapılan şiddetlerden biridir.

Çok sevdiğim ve hayatta kendime motto edindiğim bir cümle var “güvenmediğiniz insanları terk edin şüphe kurduyla uğraşmaktansa kafanız rahat uyursunuz” çok doğru çünkü size bir kez ihanet eden birini affetseniz de ne kadar isteseniz de güvenemezsiniz. Çok sevebilirsiniz ama hayatınızda ki en önemli şey sizsiniz başka hiçbir şey ya da  hiç kimse değil, size ihanet edenlere şans verip kendinize ihanet etmeyin. Cici kalııın.

***

okur

Yazar: Seyma-Safak

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.