POZİTİF DÜŞÜNMEK

    ‘’Düşünüyorum öyleyse varım.’’Descartes

   Düşünmek, zihinsel süreçlerimizin ana kaynağını oluşturur. Düşünme, insanın var olmasıyla başlar. Düşünceler davranışlarımızı etkiler. Okuduğumuz kitaplar, izlediğimiz filmler, dinlediğimiz müzikler… Her şey düşüncelerimize katkı sağlarlar. Düşünme eylemlerimizi ifade biçimimiz ise dil, jest, mimiklerimiz, sesimiz ve hareketlerimiz ile ortaya çıkar. Bir problemle karşılaştığımızda o problemi nasıl karşıladığımız karar verme sürecimizi de etkiler.

   ‘’ Düşünmek insana üç üstünlük sağlar ;iyi görmek, iyi konuşmak ,iyi eylemde bulunmak.’’        Demokritos

   Pozitif düşünmek ise, karşılaştığımız problemle daha kolay başa çıkmamıza yardımcı oluyor. Negatif durumlarda içimizdeki o gücü bulabilmek çabalamak da denebilir. İçinde olduğumuz problemin iyi ve kötü yanlarını kabullenerek bizim için en doğru çıkarımı yaparak iyiye ulaşma çabalarımızdır. Aklımızdaki kötü düşünmelerin yerini iyimserliğin almasını sağlar.

” Çalışmak hayat,düşünmek ışıktır” Victor HUGO

  İyiyi düşünmek bazen zor gelebilir. Üstelik de bu eve kapandığımız zamanlarda. Ama içimizdeki iyi yanlarımızı bilirsek, kendimizi tanırsak, daha doğru kararlar verebiliriz.  İyiyi ve pozitifliği ararken dış etkenlerden önce kendi iç dünyamızı sağlıklı tutmalıyız.

Tanıl
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
BİR SORUM VAR!
Sonraki
Emperyalizm Ne Demek? Emperyalist Genişleme Teorileri Nelerdir?
Emperyalizm ne demek? Emperyalist Genişleme Teorileri Nelerdir?

Emperyalizm Ne Demek? Emperyalist Genişleme Teorileri Nelerdir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.