Planlarım Neden Gerçekleşmiyor?

Planlarım Neden Gerçekleşmiyor?

Arkanıza bir dönüp bakın. Kaç kez hayatınızla ilgili kararlar aldınız? Kaçını uyguladınız? Gitmeye karar verdiğiniz spor salonuna gittiniz mi? Pazartesi başlayacağınız diyete başladınız mı? Sigarayı bıraktınız mı? Defalarca kez niyetlendiğiniz istifa mektubunu verdiniz mi patronun eline? Ya para biriktirdiniz mi? Olmadı değil mi hiçbiri? Plan yaparken atladığımız nokta ne peki?

Kendimize hayır diyemiyoruz biz. Plan yapmaktan yana sıkıntı yok. En iyi planı biz yapıyoruz. En büyük kararları biz alıyoruz. Fakat iş planı uygulanma kısmına gelince o zaman tıkanıp kalıyoruz. Çünkü kendimize hayır deme alışkanlığına sahip değiliz. Başkalarına hayır demeden önce bu alışkanlığı edinmeliyiz. Bir daha sigara içememe kararı aldıktan sonra canımız sigara çekerse hayır demeliyiz. 

Diyete girdiğimize önümüze konulan lahmacuna hayır demeliyiz. Para biriktirirken gereksiz bir şey alacak olursak hayır demeliyiz kendimize. Şayet bir plan yaptıysanız ve bunun gerçekleşmesini gerçekten istiyorsanız, öncelikle ve kesinlikle kendinize hayır demelisiniz. Daha detaylı bir şekilde hayır demeyi öğrenmek istiyorsanız alın size bir video. 

       

 

Rapor Et

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir