Öylesine

Sadece nasıl istiyorsam öyle davranmak, dürüst olmak istiyorum. Kalbimde bir şey kalsın istemiyorum ama son zamanlarda yine beni rahatsız eden bir şeyler var gibi. Kendime kalmayı ne kadar istesem de sanırım aynı zamanda yalnız olmaktan da yoruldum. Fakat bu sonsuza kadar sürecek gibi, var mı ki güvenebileceğim biri? Evet yok, hepsi sizi üzüyor, hayal kırıklığına uğratıyor ya da kötü hissettiriyor. Anlamakta zorlandığım şeyse bazılarının neden bu kadar patavatsız oldukları. Karşıdakini neden üzmek için bu kadar çaba sarf ediyorlar gerçekten çok merak ediyorum çünkü ben insanları mutsuz etmeyi ve onların kalplerini kırmaktan hoşlanmıyorum. Başkaları bundan nasıl zevk alabilir?

Yaptığım şeyleri kendim için yapıyorum, başkalarını kıskanmıyorum. Kendimi olduğum gibi kabul edip, böyle seviyorum ama nedense buna bile karışan insanlar var. Herkes kendi seviyesini bir şekilde belli ediyor o yüzden onların seviyesine düşmeye gerek yok. Konuşsunlar, sadece konuşmayı becerebiliyorlar. Kendimi sıkmaya, bunun hakkında düşünmeye hiç gerek yok. Hayat kısa ve zor. Sadece kendim için bir şeyler yapmak, geliştirmek ve topluma faydalı olmak için çabalayacağım. Başkalarının ne düşündükleri, ne yaptıkları umrumda olmayacak çünkü beni alakadar etmiyor herkes sonunda kendini seçimlerini yapıyor ve ona göre yaşıyor.

Sen sadece kendinden sorumlusun mutlu olduğun şeyleri yap, istediğin ortamlarda bulun, istemediğin şeyleri yapma, seni germeyen ve mutlu eden insanlarla muhatap ol. Diğerlerini sktir et.

Saat 00:57 gösteriyor şuan, yazı bitti ve sayfaya yüklemek için son hazırlıklarımı yapıyorum. İçimdekileri, düşüncelerimi biraz döktüm anlık olarak buraya, sana anlattım seninle paylaştım. Ben hiçbir zaman kimseye ne hissettiğimi tam olarak anlatamadım. Hep iyi, dertsiz bir hayatım var gibi görünüyor muhtemelen dışarıdan. En yakınımdakiler bile beni tanımıyorlar. Sen o özel insan benden bir parça, bir düşünce fırtınası okudun. Umarım kendime tembihlediğim şeyleri sende düşünüp uygularsın. Bu hayattaki en değerli şey kendinsin çünkü ona çok iyi bak.

Bir sonraki sefere…

Azo
Okumak ve yazmak özgürleştirir.
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bakma İşte…..
Sonraki
Toprakların Ölümü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.