Mayaluga

    Öncelikle umarım sağlığınız yerindedir bu sıralar sağlığın ne kadar çok önemli olduğunu çğrendik o yüzden bolca sağlık diliyorum hepimize.

    Başlık pek alışılagelmiş değil.Nereden çıktı bu kelime diyeceksiniz,biliyorum .Hepimizin hani kelimeyi gördüğümüz an içimizde kıpırtı uyandırdığı olmuştur.Benim de içimi kıpır kıpır  yapan kelimem :Mayaluga.

    Bu kelimeyle yaklaşık 2 yıl önce karşılaştık. Aramızda farklı bir bağ olduğuna inanıyorum .Zor zamanlarımda hep bu kelimeye bakıp içimi rahatlattığım ve ardından hayallere daldığım geceler çok olmuştur.

   Mayaluga , izlediğim bir filmde ( ki bu yaşanmış bir aşk hikayesiydi) hoş bir teknenin adıydı.Anlamı da Swazica’da “ufuğu aşan ” demek.Belki de en büyük ortak noktamızın benim de hep bir şeyleri aşmayı istemem ve daha ileriye gitmek istememdir.

   Küçükken bile minik balkonumuzda yaz akşamlarında babamın dönüşünü beklerken güneşe bakıp hep ona ulaşmak isterdim.Onun yanına gidince parlayacağımı düşünürdüm .Sanki saçlarım simli olucakmış gibi geliyordu ee tabi sonra bizi kül edeceğini falan öğredik orası da büyük bir hayalkırıklığıydı tabi de neyse..

  Her mutsuz zamanımda hep bu şehri aşacağımı ve mutluluğa ulaşacağımı düşünüyorum.Sonuçta yeni şeyler bize hep olmasa bile büyük bir olasılıkla mutluluk verir ya da ben ona inanıyorum.Minik bir kasabada ,beni boğmayan bir işte düşünüyorum kendimi.Eve dönerken tenime çarpan o yaz rüzgarını hayal ederken bile hissetmek aşırı mutlu ediyor.Bir gün bu monotonluktan kurtulup ufuğu aşıp gerçek huzura kavuşucam o zaman da size yazıcam merak etmeyin .

  Düşünsenize bir kelime bile insanı hayata olumlu bakmasına neden oluyor.Eminim ki köşelerde unutulmuş böyle kelimeler çok var.Kimsenin umursamayıp gereksiz gördüğü hoş kelimeler var ve acaba onlar da bu durumdan muzdarip midir diye düşünmeden edemiyorum.

  Peki sizin var mı insanlardan çekindiğiniz için belirtmediğiniz kelimeler? Eğer benimle paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz .

  Okuduğunuz için teşekkür ederim . Şimdi bu Polyana uyur ….

smile and dream
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dünyanın En Pahalı Uçak Kazası Soruşturması
Sonraki
ÇUKUR 5. SEZON SPOİLER

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.