Diet or Died?

Merhaba arkadaşlar, 

Bu benim ilk blog sayfam tam olarak bu işlerin nasıl gittiğini bilmemekle birlikte nasıl gidiyorsa öyle gitsin diyorum ve blog konuma başlamak istiyorum.

                                              Sizde böyle mi olmak istiyorsunuz ?

O zaman tüm bildiklerinizi unutun. Çünkü çok zor bir şey ama ben size gerekli tavsiyeleri vericem canlarım sakın korkmayın.

Başlıktanda anlaşılcağı üzere diyette olmak ya da olmamak şu anda hayatımda en büyük mesele bu ?:) Sizinle zaman zaman ağlamaklı zaman zaman gaza gelmeli, zaman zaman bağırmalı çağırmalı diyet sürecinden bahsetmek isterim.

Kendi vücut ölçülerimden bahsedecek olursam  1.70 boyunda ve 74 kilo olarak hayatıma devam ediyordum ki diyet yapana kadar. Şu anda hala kilo verme aşamasında olduğumdan şu anki kilomu söylemeyeceğim.( Ama kilo veriyorum merak etmeyin.) Hedef kilo 58.

İlk olarak diyet meselesinde , eğer bir sağlık probleminiz yok ise diyetisyene gitmeden kendi vücudunuzu tanıyarak diyet yapmak çok önemli ve en önemlisi psikolojinizi bu diyete hazırlamak. Şimdi sizlere kendi açımdan öneriler vericem, (Ben böyle yaptım sizin de kendinizi daha iyi tanımlayan diyetler bulabilirsiniz. Ne de çok Kendi kelimesini kullanmışım öyle.)

1-Destekleyici diyet arkadaşı bulmak; ben ailemle yaşıyorum ve bu süreçte gerçekten bana ne ekmek ne börek vererek beni kötü yola düşürmediler. Ama onlar hep yediler ve bende hep size acıyorum dedim. Böyle bir destek süreci içerisinde ilerlemeyi tercih ettik. Bununla birlikte kalmayıp arkadaşlarımıda diyet sokarak hepsini gaza getirmiş bulunuyorum. Herkesin sağlıklı yaşamaya ihtiyacı var sonuçta canım. Birlikte film izlerken onlarda cips yemeyi versin canım, birlikte salatalık ve havuç yemenin keyfi başka oluyor bilenler bilir;). 

Şimdilik sizi birinci maddeyle baş başa bırakıyorum. Sonra hepsi maddeler halinde sıralı bir yazı gelicek. 

Bana ve yazıma eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim, umarım keyif almışsınızdır.

Broken barriers
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
*BEDELLİ EĞİTİM*
Sonraki
Son Mektup

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.