Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun !

Doğamız gereği doğduğumuz andan itibaren öğrenerek yaşayan canlılarız. Bazen görerek, bazen dinleyerek, bazen okuyarak, bazen yaşayarak, bazen anlayarak, bazen anlatarak ama en önemlisi severek. Sevgiyle yapılan her işin sonu unutulmayacak mutluluklara sebep olur. Severek öğrenmek, öğrenmeyi sevmek hayatın en önemli hususlarından olsa da buna sebep olabilecek daha doğrusu bunu sağlayabilecek olan öğretenin, öğretmeyi sevmesi çok daha önemlidir.

Öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, eğitime katkı sağlayan, emek veren çabalayan, kendini geliştirebilen, denemekten korkmayan, yerinde saymayan, hedefine koşan, hayallerini yaşayan, bıkmayan, usanmayan, hayata sımsıkı sarılan, minicik yürekleri sevgiyle yaşatan, solmuş çiçekleri yeniden açtıran, aklının gücünü kullanan, kalbinin sesini dinleyen, hırslarına yenil düşmeyen, vicdanıyla hareket eden, yaşamayı yaşatmayı ilke edinen, beyaz sayfaları binbir çeşit bilgiyle dolduran, karanlık geleceğe ışık tutacak hatta ışık olacak nesilleri yetiştiren, mesleğini icra edebilen, edemeyen ama ne olursa olsun sorumluluğunun bilincinde olan, işini severek ve layıkıyla yapan tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.

Başöğretmenimizin dediği gibi; gelecek gençlerin; fikri hür, vicdanı hür, irfânı hür gençler de sizlerin eseri olsun.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir yorum

Yorum Yazın
  1. Masallarda bir peri çıkar karşımıza gerçek hayatta ise öğretmen . İşte bu yüzdendir ki hayattaki en güzel mucize karşımıza iyi kalpli öğretmenlerin çıkmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.