Nick Cave Yaratıcılığı Körelen Söz Yazarı Hayranına Şarkı Sözlerini Verdi

Nick Cave Yaratıcılığı Körelen Söz Yazarı Hayranına Şarkı Sözlerini Verdi

Avustralyalı müzisyen Nick Cave, önceki gün The Red Hand Files adını verdiği kişisel internet sitesinde, hayranlarının sorularını cevapladı. Bu online röportaj sırasında ilginç bir olay yaşandı.

David ismini kullanan Amerikalı bir hayran, “Ben bir söz yazarıyım. Ama korkunç şekilde tıkandım ve söz yazamıyorum. Bana verebileceğiniz yedek sözleriniz var mı?” diye sordu. Ünlü şarkıcı ise esprili bu soruya beklenmedik bir yanıt verdi. Nick Cave, kullanmadığı şarkı sözlerini hayranıyla paylaşarak “Kardeşim, belki sen bunlardan güzel bir güfte çıkarabilirsin. Ben yapamıyorum” dedi. Efsane müzisyen, hayranıyla paylaştığı sözlerin biraz karanlık olduğunu ve Nazi soykırımına dair imgeler içerdiğini belirtti. Nick Cave’in “İnsan Fırını” adını verdiği tamamlanmamış şarkısının şöyle başlıyor: “Ay kendini kızıllığıyla karanlığa hapsediyor / Canavar bahçede ilerliyor / Ve bir pencerenin altında bekliyor.

Nick Cave Yaratıcılığı Körelen Söz Yazarı Hayranına Şarkı Sözlerini Verdi

Mütevazı Tavrıyla Kendine Hayran Bıraktırdı

Nick Cave, yaratıcılığı körelen hayranına yeniden söz yazabilmesi için tavsiyeler vererek cesaretlendirmeyi de ihmal etmedi. Hayranına “Bence verdiğim bu sözleri çöpe at. Zaten o kadar da iyi değiller. Otur, kendini hazırla ve şarkını yaz. Sen bir söz yazarısın. Kurtaracak bir dünyan ve bunu yapmak için çok az zamanın var” diyen ünlü müzisyen, mütevazılığıyla da herkesi kendine hayran bıraktı.

Önerilen İçerik: David Bowie’nin Albümüne Peaky Blinders Oyuncusundan Şapka Jesti

kooplogger

Yazar: Pelin Aykın

26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum