Neden Antidepresan Kullanırız?

 Antidepresan depresyon ve anksiyete gibi ruhsal sorunları tedavi amaçlı kullanılır. Yalnızca ruhsal değil aynı zamanda  terleme, titreme, çarpıntı gibi birçok  fiziksel belirtisi vardır. 

 Antidepresanların etki süresi yaklaşık 1hafta-10gün civarıdır. Bir anda alınıp sizi huzura kavuşturacak ilaçlar değildir. Aynı zamanda kesin bir tedavi biçimi de değildir. İnsandan insana farklılık gösterir.

 Lakin bunlar yalnızca tıbbi tanımıdır. Antidepresan kullanmamızın asıl sebebi ; hayattan zevk alamama, intihar düşünceleri, sürekli gelen ağlama hissi ve eskiden yapıp şuan hiçbir keyif vermeyen uğraşlardır.

  Antidepresanlar denemelik ilaçlar değildir. Antidepresan kullanımını en son çare olarak gören uzmanlar, bir psikiyatristin bize çok daha fazla fayda getireceğine depresyondan, bunalımdan kurtulmamıza yardımcı olacağını belirtiyorlar. Bir Psikiyatrist eşliğinde bir çok terapi uygulayarak bu olumsuz ruh hallerinden kurtulmak mümkün.

 Kafa yapan, mutluluk veren ilaçlar değildir. Ancak mutsuz olan veya kaygılı kişilerde hastalık belirtilerini yatıştırarak kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olur. Ruhsal olarak problemi olmayan kişilerin kullandığında kendilerini iyi hissetmek yerine Antidepresanların yan etkilerini yaşadıkları görülen bir gerçek!

UmayAkbulut
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yaşamak umrumdadır.
Sonraki
KENDİNİ KEŞFETMEK!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.